Універсальна вакцина від раку допомогла першим пацієнтам

Універсальна вакцина від раку, яку розробили німецькі вчені, зупинила ріст пухлин у трьох пацієнтів з раком шкіри (меланома). Результати дослідження опубліковані в Nature.

Основним компонентом вакцини стали наночастинки, які містять РНК. Вони проникають всередину імунних клітин і запускають захисні системи організму, які перешкоджають зростанню пухлин.

Вчені проводили експерименти на мишах. Їм ракові пухлини спочатку впровадили, а потім ввели вакцину. Вона поглиналась клітинами імунної системи. Експеримент виявився вдалим — вакцина повністю захистила мишей від розвитку раку, в той час як всі нещеплені тварини померли протягом 30 днів.

Після цього вакцину вирішили ввести трьом пацієнтам з метастатичною меланомою. почали терапію з низької дози, після чого ще чотири рази вводили дози побільше. Випробування поки не завершені, однак судячи за попередніми результатами, вакцина ефективна навіть у малих дозах.

У першого пацієнта спостерігалося зменшення об’єму метастазів у грудних лімфовузлах. У другого метастази видалили ще до експерименту, і за сім місяців рецидиву не спостерігалося. У третього учасника експерименту припинився ріст восьми метастатичних пухлин у легенях.

Дослідники також вказують на те, що виробляти вакцину досить швидко і недорого, при цьому вона може містити будь-які пухлинні антигени, що робить її універсальними ліками від раку.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh