Авторські статтіНовини

Універсальна вакцина від раку допомогла першим пацієнтам

1Універсальна вакцина від раку, яку розробили німецькі вчені, зупинила ріст пухлин у трьох пацієнтів з раком шкіри (меланома). Результати дослідження опубліковані в Nature.

Основним компонентом вакцини стали наночастинки, які містять РНК. Вони проникають всередину імунних клітин і запускають захисні системи організму, які перешкоджають зростанню пухлин.

Вчені проводили експерименти на мишах. Їм ракові пухлини спочатку впровадили, а потім ввели вакцину. Вона поглиналась клітинами імунної системи. Експеримент виявився вдалим — вакцина повністю захистила мишей від розвитку раку, в той час як всі нещеплені тварини померли протягом 30 днів.

Після цього вакцину вирішили ввести трьом пацієнтам з метастатичною меланомою. почали терапію з низької дози, після чого ще чотири рази вводили дози побільше. Випробування поки не завершені, однак судячи за попередніми результатами, вакцина ефективна навіть у малих дозах.

У першого пацієнта спостерігалося зменшення об’єму метастазів у грудних лімфовузлах. У другого метастази видалили ще до експерименту, і за сім місяців рецидиву не спостерігалося. У третього учасника експерименту припинився ріст восьми метастатичних пухлин у легенях.

Дослідники також вказують на те, що виробляти вакцину досить швидко і недорого, при цьому вона може містити будь-які пухлинні антигени, що робить її універсальними ліками від раку.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України