Авторські статтіТехно

Німецькі вчені хочуть змусити роботів відчувати біль

1У Німеччині вчені розробляють штучну нервову систему, щоб навчити роботів відчувати біль. Штучна система дозволить роботам швидко реагувати на потенційну загрозу збоїв у власній системі, а також захистити людей, які все частіше працюють з робототехнікою, оскільки невиявлені несправності в подібній техніці можуть спричинити за собою нещасні випадки. Вчені з Університету Лейбніца в Ганновері мають намір розробити свою систему на основі даних, отриманих в результаті дослідження людського болю.

В якості проби вони оснастили “руку” робота рецепторами, розміщеними на кінчиках пальців, які розпізнають зміну температури і ступеня натиску.

За задумом дослідників, надалі робот зможе визначити і класифікувати непередбачені фізичні стани і порушення, оцінити потенційну загрозу, яку вони можуть заподіяти, та задіяти відповідні контрзаходи, тобто іншими словами – рефлекси.

Точно так само, як людські нейрони передають біль, їх штучні аналоги будуть передавати інформацію, яку робот зможе інтерпретувати як легку, помірну або сильну біль.

Один з розробників, по імені Йоханнес Кін в інтерв’ю виданню IEEM спектру пояснив це так: “Біль – це система, яка нас захищає. Коли ми відсуваємося від джерела болю, це допомагає нам не завдати собі шкоди”.

Відомо, що люди, у яких знижений больовий поріг, отримують більше травм, оскільки їх тіло не реагує належним чином на джерело больового імпульсу.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України