Авторські статтіТехно

Німецькі вчені хочуть змусити роботів відчувати біль

У Німеччині вчені розробляють штучну нервову систему, щоб навчити роботів відчувати біль. Штучна система дозволить роботам швидко реагувати на потенційну загрозу збоїв у власній системі, а також захистити людей, які все частіше працюють з робототехнікою, оскільки невиявлені несправності в подібній техніці можуть спричинити за собою нещасні випадки. Вчені з Університету Лейбніца в Ганновері мають намір розробити свою систему на основі даних, отриманих в результаті дослідження людського болю.

В якості проби вони оснастили “руку” робота рецепторами, розміщеними на кінчиках пальців, які розпізнають зміну температури і ступеня натиску.

За задумом дослідників, надалі робот зможе визначити і класифікувати непередбачені фізичні стани і порушення, оцінити потенційну загрозу, яку вони можуть заподіяти, та задіяти відповідні контрзаходи, тобто іншими словами – рефлекси.

Точно так само, як людські нейрони передають біль, їх штучні аналоги будуть передавати інформацію, яку робот зможе інтерпретувати як легку, помірну або сильну біль.

Один з розробників, по імені Йоханнес Кін в інтерв’ю виданню IEEM спектру пояснив це так: “Біль – це система, яка нас захищає. Коли ми відсуваємося від джерела болю, це допомагає нам не завдати собі шкоди”.

Відомо, що люди, у яких знижений больовий поріг, отримують більше травм, оскільки їх тіло не реагує належним чином на джерело больового імпульсу.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eleven − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.