Українська громада не піде з Майдану, бо вийшла за правду

Українська громада не вступиться з Майдану Незалежности – це я нині сказав Януковичу в очі. Люди звідси не підуть, бо вони прийшли за правду і справедливість. Українці протестують, бо прокинулася національна гідність. Поки не побачимо виконання наших вимог – ні кроку назад. Хай кидають війська, бандюганів – ми все витримаємо і встоїмо до перемоги, бо ми – українці, й це наша земля.

Про це увечері 13 грудня 2013 року заявив Голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок, розповідаючи громаді Майдану про так званий “круглий стіл”, на якому був Янукович.

Лідер “Свободи” зауважив, що загалом “круглий стіл” було організовано у кращих совєцьких традиціях – сиділи всі чиновники й говорили про те, що вже людям набило неабияку оскому.

“Ми прийшли, коли Янукович вже говорив – говорив дуже агресивно. Його промова – це фактично були конкретні погрози. Мовляв, усіх покарає і покаже, хто в країні господар. Далі почав грати комедію Азаров із доповіддю про курей, яйця, м’ясо. Він казав, що Европа погана і треба йти в бік Москви. І це тоді, коли на Майдані, на вулицях Києва “беркутня” б’є людей кийками по головах… а він – про кури і яйця”, – розповів Олег Тягнибок.

Свободівець наголосив, що нині опозиція фактично вперше не через радників, які радять Януковичу кидати на людей звірів у погонах, а очі в очі сказала йому вимоги Майдану.

“Він дізнався, що люди вийшли на майдан, бо хочуть, аби влада їх чула, народ хоче справедливости. Українці вийшли на вулиці, бо до них повернулося почуття національної гідности, бо це – наша земля, і ми повинні обирати та впливати на владу. Якщо ця влада робить ганебні речі – ми маємо право її викинути геть.

Ми наголосили, що люди вимагають зміни системи влади, аби були чіткі правила взаємостосунків у самій владі, взаємостосунків влади та людей, аби було людське ставлення до українців. Ми чітко йому заявили – дволиких, подвійних стандартів люди не сприймуть. Йшлося про звільнення усіх політв’язнів Майдану, а не так, що одних звільняють і водночас не виправдовують, а проти инших відкривають кримінальні справи. Янукович заявив, що мовляв, ті, кого було десь випадково затримано (а отже визнав їх невинуватими), – їх буде відпущено. А що з иншими? У чому вони винні? У тому, що захищали свої права на своїй, Богом даній землі? Ми не сприймаємо вибіркового правосуддя – відпустити потрібно всіх!

Прикметно, що влада навіть не обговорює питання про покарання нелюдів у погонах, які били наших дітей. Єдине, що прозвучало від Януковича, мовляв у вівторок у парламенті треба ухвалити закон “про амністію”. Вони готові відпустити політв’язнів, а ми взамін маємо забути про претензії до “Беркута”. Це в них такі компроміси, однак цього не буде!

Також ми оголосили вимогу людей про відставку уряду. Та вже навіть того, про що блеяв Азаров на цьому заході, вистачило би для його звільнення. Далі ми хочемо побачити результат цього “круглого столу”. Можливо, це фікція, бо воно так насправді і виглядало!

Коли виконають три головні вимоги та повернуть силовиків у казарми, тоді можна сідати і говорити про иншу державу, про зміну системи влади. Оскільки нема довіри до влади, треба провести вибори по всій вертикалі – вибори президента, парламенту. Але все це слід робити за новим виборчим законом, із новою ЦВК та Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, бо инакше отримаємо те ж, що було вчора!” – констатував очільник націоналістів.

За словами Олега Тягнибока, одразу після завершення цього “круглого столу” з’явилася інформація, що в одній із військових частин командиру дали вказівку підняти в повітря три військові гелікоптери задля нібито “антитерористичних навчань”, які відбуватимуться в Києві: “Готовність – у ніч із неділі на понеділок, але, вочевидь, час і дату влада може скорегувати. Тож виходить, що режим з одного боку говорить про мир, а з иншого – піднімає військо, українську армію проти власного народу”.

“Попри все, ми звідси не вступимося. Я це сказав Януковичу в очі. Люди не підуть, бо вони прийшли за правду і справедливість”, – заявив Олег Тягнибок.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen + three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh