Авторські статті

Українці не хочуть в союз Путіна: число прихильників МС впала до рекордної за 3 роки позначки

Соціологи компанії Рейтинг провели дослідження, результати якого свідчать про те, що 53% українців підтримують приєднання України до Євросоюзу.

При цьому в компанії відзначають, що число прихильників об’єднання з Росією, Білоруссю і Казахстаном впало до рекордно низької позначки за останні три роки.

У той же час 35% опитаних не хочуть об’єднуватися з ЄС, 12% – не визначилися.

На думку більшості, підписання Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС для України більш вигідне (47%), ніж вступ у Митний союз з Росією, Білоруссю і Казахстаном (34%).

Соціологи роблять висновок, що за останні три роки зафіксовано найвищий відсоток респондентів, які вважають підписання Угоди з ЄС вигідніше для країни, ніж вступ у Митний союз – він виріс з 39 до 47%.

При цьому майже половина (49%) опитаних очікують, що Україна і Євросоюз підпишуть Угоду про асоціацію у листопаді 2013 року. За останній місяць кількість очікують підписання угоди зросла 39 до 49%, при цьому серед противників євроінтеграції – майже вдвічі.

Рейтинг також повідомляє, що більшість називають можливе підписання Угоди швидше перемогу Євросоюзу (49%), ніж поразка (3%), при цьому 30% вважають, що це не буде означати ні перемоги, ні поразки. Для України можливе підписання УА буде означати також швидше перемогу (45%), ніж поразка (16%).

У той же час, йдеться в дослідженні, для Росії можливе підписання Угоди означатиме швидше поразка (52%), ніж перемога (2%), при цьому 29% вважають, що це не буде означати ні перемогу, ні поразку.

Крім того, 56% респондентів очікують, що якщо Україна і ЄС підпишуть СА Росія збільшить тиск на Україну, 10% очікують зменшення тиску, а 19% вважають, що нічого не буде відбуватися. Збільшення тиску на Україну з боку Росії очікують понад 50% жителів усіх регіонів країни, а на Заході таких дві третини.

Рейтинг також з’ясував, що 38% опитаних підтримують створення єдиної держави у складі України, Росії, Білорусі, не підтримують – 50%. Соціологи відзначають, що за останні три роки зафіксовано найнижчий відсоток прихильників і найбільш високий відсоток противників утворення єдиної держави з Росією.

Варто зазначити, що 43% респондентів підтримують надання російській мові статусу державного. Разом з тим, половина (51%) виступають проти цього. Соціологи повідомляють, що в 2009 році кількість прихильників двомовності переважала над кількістю супротивників, в 2010-2011 роках їх кількість зрівнялася, а вже з середини 2012 року кількість противників двомовності стабільно вище (51-52%).

Крім цього, лише 20% опитаних підтримують вступ України в НАТО. 27% опитаних підтримують ідею визнати ОУН, УПА учасниками боротьби за незалежність України, 52% опитаних – не підтримують.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.