Українці не хочуть в союз Путіна: число прихильників МС впала до рекордної за 3 роки позначки

Соціологи компанії Рейтинг провели дослідження, результати якого свідчать про те, що 53% українців підтримують приєднання України до Євросоюзу.

При цьому в компанії відзначають, що число прихильників об’єднання з Росією, Білоруссю і Казахстаном впало до рекордно низької позначки за останні три роки.

У той же час 35% опитаних не хочуть об’єднуватися з ЄС, 12% – не визначилися.

На думку більшості, підписання Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС для України більш вигідне (47%), ніж вступ у Митний союз з Росією, Білоруссю і Казахстаном (34%).

Соціологи роблять висновок, що за останні три роки зафіксовано найвищий відсоток респондентів, які вважають підписання Угоди з ЄС вигідніше для країни, ніж вступ у Митний союз – він виріс з 39 до 47%.

При цьому майже половина (49%) опитаних очікують, що Україна і Євросоюз підпишуть Угоду про асоціацію у листопаді 2013 року. За останній місяць кількість очікують підписання угоди зросла 39 до 49%, при цьому серед противників євроінтеграції – майже вдвічі.

Рейтинг також повідомляє, що більшість називають можливе підписання Угоди швидше перемогу Євросоюзу (49%), ніж поразка (3%), при цьому 30% вважають, що це не буде означати ні перемоги, ні поразки. Для України можливе підписання УА буде означати також швидше перемогу (45%), ніж поразка (16%).

У той же час, йдеться в дослідженні, для Росії можливе підписання Угоди означатиме швидше поразка (52%), ніж перемога (2%), при цьому 29% вважають, що це не буде означати ні перемогу, ні поразку.

Крім того, 56% респондентів очікують, що якщо Україна і ЄС підпишуть СА Росія збільшить тиск на Україну, 10% очікують зменшення тиску, а 19% вважають, що нічого не буде відбуватися. Збільшення тиску на Україну з боку Росії очікують понад 50% жителів усіх регіонів країни, а на Заході таких дві третини.

Рейтинг також з’ясував, що 38% опитаних підтримують створення єдиної держави у складі України, Росії, Білорусі, не підтримують – 50%. Соціологи відзначають, що за останні три роки зафіксовано найнижчий відсоток прихильників і найбільш високий відсоток противників утворення єдиної держави з Росією.

Варто зазначити, що 43% респондентів підтримують надання російській мові статусу державного. Разом з тим, половина (51%) виступають проти цього. Соціологи повідомляють, що в 2009 році кількість прихильників двомовності переважала над кількістю супротивників, в 2010-2011 роках їх кількість зрівнялася, а вже з середини 2012 року кількість противників двомовності стабільно вище (51-52%).

Крім цього, лише 20% опитаних підтримують вступ України в НАТО. 27% опитаних підтримують ідею визнати ОУН, УПА учасниками боротьби за незалежність України, 52% опитаних – не підтримують.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh