Авторські статті

Українські інтернет-магазини створять чорний список покупців

Україні збираються створити загальний чорний список недобросовісних покупців інтернет-магазинів. Мова йде про людей, які замовляють товар післяплатою (оплата товару і доставки покупцем при отриманні посилки на пошті), а потім не забирають його.

«У мене інтернет-магазин, і часто трапляється, що клієнти не забирають посилки, а я втрачаю гроші на доставці. Покарати таких клієнтів не можна. Тому я почав говорити їм, що існує загальна база всіх інтернет-магазинів і якщо вони не відшкодують збитки за доставку, то їх внесуть у список і вони більше не зможуть замовляти товари по інтернету. Після цього люди стали забирати посилки. І я подумав насправді створити таку базу недобросовісних клієнтів», – говорить нам автор ідеї Микола Мирончук.

КЛІЄНТИ-ОБМАНЩИКИ

Виявилося, що в багатьох інтернет-магазинах вже є свої локальні чорні списки. «Ми надихнулися ідеєю загальної бази, але боюся, це неможливо, тому що, за законом, заборонено збирати персональні дані клієнтів в базу», – сказав нам власник інтернет-магазину з продажу аксесуарів Олег Пластовець. За його словами, чорний список на його фірмі існує вже близько року: «Там всього 10 чоловік. У нього потрапляють або ті, хто пару раз не забрав товар, або ті, хто зробив це один раз, але покупка була на велику суму – від 2500 грн», – говорить Пластовець. За його словами, якщо товар лежить на складі служби доставки більше п’яти днів, компанії доводиться платити за це: «А якщо в підсумку вони відсилають його назад, то наш збиток становить близько 400 грн».

У чорний список потрапляють і клієнти-обманщики: «Людина на пошті роздруковує товар і дивиться його. Непомітно підмінює замовлену річ на свою стару і відправляє назад під приводом, що йому щось не підійшло. У нас був випадок, коли клієнт замовив очки за 1300 грн, а назад надіслав китайську підробку гривень за 50. Природно, з такими людьми ми не хочемо більше мати справу, і якщо надходить наступний замовлення, скасовуємо його», – пояснює Олег. До речі, українцям, які один раз проштрафилися, але не забрали товар з поважної причини, хвилюватися не варто. Коли ви зробите замовлення в наступний раз, вам зателефонують з інтернет-магазину і запитають, чому так сталося. «Якщо клієнт виявляється осудним і каже, що захворів чи був у відрядженні, або сталося щось ще, ми будемо з ним працювати», – продовжує Пластовець.

ЗАГАЛЬНА БАЗА ДЛЯ МАГАЗИНІВ В МЕРЕЖІ

Голова правління Всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова формація» В’ячеслав Кредісов підтверджує: чорні списки серед підприємців входять в моду. «Є чорні списки клієнтів банків, таксі, ось тепер інтернет-магазинів. Вони просто намагаються захистити себе», – говорить Кредісов. За словами юриста Василя Мірошниченка, створення загального чорного списку клієнтів для всіх інтернет-магазинів можливо, але для цього потрібно документальний доказ недобросовісності клієнта: «У тому, що люди не забирають свої посилки, немає порушення – люди протягом 14 днів можуть повернути товар, якщо він їм не сподобався. Якщо ж є якісь вагомі причини вважати клієнта недобросовісним (як у випадку із заміною товару) і при цьому є письмовий договір з підписом, то таку людину в загальну базу заносити можна», – вважає Мірошниченко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

3 коментарів

  1. Продаем женское белье. Наш интернет магазин сознательно идет на то, что без предоплаты товар не отправляется. да, возможно мы теряем часть потенциальных клиентов, но при этом, как нам кажется – плюсов намного больше: в первую очередь – отсеиваются несерьезные, неплатежеспособные и проблемные, а также переборчивые и с чрезвычайно завышенной планкой требований. Экономия – на стоимости возвратов, услугах курьера, нервах сотрудников, телефонном трафике. С другой стороны, мы готовы обеспечить полный сервис людям, которые внесли предоплату, с гарантией возврата средств если что-то не подошло.

  2. А почему бы не вести базу номеров телефонов? Просто циферки, без ФИО. Так нельзя?

    1. База телефонных номеров ничего не даст. Эти номера на 99% мобильн. телефонов. их можно менять без проблем и не привязывать к личности вашего клиента. Речь идет о паспортных данных, потому что при получении наложенным платежом паспорт обязателен. В черный список можно вносить только серию + номер паспорта. Наверное, это не будет нарушением законодательства, поскольку никаких других персональных данных в черном списке указано не будет. Нужна консультация юриста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.