Україна 86-а в рейтингу світового рабства

Україна зайняла 86-е місце в рейтингу світового рабства Global Slavery Index 2013, складеному австралійською правозахисною організацією Walk Free Foundation. За даними авторів дослідження, кількість людей, що перебувають в рабстві на території України, становить від 110 тисяч до 120 тисяч осіб, повідомляє BBC.

Згідно з доповіддю про рабство в сучасному світі, все на планеті в підневільних умовах живе у загальній складності майже 30 млн осіб.

Серед найближчих сусідів України по рейтингу світового рабства виявилися: Молдавія (6-е місце), Росія (49), Чехія (54), Угорщина (55), Болгарія (56), Хорватія (60), Польща (62), Словаччина (63). У Росії в умовах рабства, боргової кабали і підневільної праці знаходяться до 540 тисяч осіб. Близько 35 тисяч рабів проживає в Молдавії, що вивело цю країну на шосте місце в глобальному індексі – вище всіх інших колишніх республік Радянського Союзу.

В Індії, що займає четверте місце у списку з 162 країн, в рабських умовах живе найбільша кількість людей в абсолютному обчисленні – 14 млн. Однак найбільш гостро ця проблема відчутна в Мавританії, де є рабами 4% населення.

Замикають список Люксембург, Швеція і Фінляндія, де рабів практично немає.

Автори доповіді, висловлюють надію, що їх дослідження допоможе владі по всьому світу краще боротися з рабством. За словами авторів доповіді, в сучасному світі рабство може приймати різні обличчя, від примусової праці і насильницької видачі заміж до торгівлі людьми, але всі їх об’єднує одне: ставлення до людини як до власності, яку можна продати, купити, обміняти або, при необхідності, навіть знищити.

“Уряди багатьох країн не захочуть прислухатися до того, що ми говоримо, – сказав в інтерв’ю агентству Франс прес голова фонду Нік Гроно. – З країнами, які захочуть мати з нами справу, ми готові абсолютно відкрито співпрацювати і разом шукати шляхи більш точного вимірювання проблеми сучасного рабства”.

Згідно з новими даними, найбільшу кількість рабів – в абсолютних цифрах – проживає в Індії, Китаї, Пакистані і Нігерії. Серед країн, що вносять найбільший внесок у світове рабство, абсолютним лідером є Індія, де рабами є від 13,3 до 14,7 мільйона чоловік. На другій сходинці опинився Китай з 2,8-3,1 мільйона рабами. У загальному рейтингу Китаю відведено 84-е місце. На території Пакистану, який став третім за цим показником, автори Global Slavery Index 2013 виявили від 2 до 2,2 мільйона сучасних рабів.

Доповідь австралійського фонду високо оцінили світові дипломати, у тому числі колишній держсекретар США Хілларі Клінтон і колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер.

Річний обсяг ринку торгівлі людьми перевищує 40 млрд дол. За даними Ради Європи, жертвами сучасної работоргівлі стають близько 4 млн осіб на рік.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh