Авторські статті

Україна посилить пропускний режим на кордоні з Росією. Про візи поки не йдеться

Україна розглядає питання про спеціальний режим перетину кордону з Росією.
Про це журналістам повідомив в.о. керівника фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв.
“Візовий режим – це одна з пропозицій, яка пролунала, і наразі розглядається питання про спеціальний пропускний режим перетину кордону з Російською Федерацією: питання не йде про прямий візовий режим, це буде спеціальний режим реєстрації”, – сказав він.
Окрім того, Соболєв повідомив, що ніякої економічної блокади Криму не буде, “але буде спеціальний режим тарифів для АР Крим”.
Він нагадав, що з наступного місяця РФ збільшує ціну на газ для України до $405 за тис.кубометрів.
“Ми не збираємося дотувати окупантів, і саме тому буде встановлений спеціальний режим тарифів на електроенергію, газ, воду з субсидіями для громадян України”, – наголосив голова фракції “Батьківщина”.
За його словами, наразі урядом розробляється відповідний механізм: “Це будуть прямі ринкові відносини, але ми не дозволимо, щоб наш бюджет за рахунок дотування окупаційного режиму був спустошений через цінову та тарифну політику”.
Сергій Соболєв також зазначив, що Росія почала процедуру примусової видачі паспортів, але, за його словами, громадяни України будуть отримувати всі соціальні виплати.
“Процедура буде зроблена через листування, через електронні ЗМІ: ті, хто підтвердить, що є громадянином України і внесе свої паспортні дані – всі ці особи матимуть право повністю отримувати соціальні, економічні права, які мають громадяни України”, – підкреслив він.
“Це політика Російської Федерації на витіснення українського, російського населення, яке не погодилось з цим референдумом, і, без сумніву, кримськотатарського населення… Вони хочуть, щоб на території України були сотні тисяч біженців, які будуть проживати у непристосованих умовах”, – сказав Соболєв.
“Ми будемо відстоювати права наших громадян, в тому числі через міжнародні судові інституції”, – додав він.
Коментуючи рішення про вихід України з СНД, Сергій Соболєв підкреслив, що це “ефемерна річ, оскільки Україна фактично весь цей час була країною-спостерігачем в СНД, оскільки не ратифікувала відповідну Угоду”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України