Україна міцно закріпилася на останніх позиціях Світового індексу верховенства права

Україна пасе задніх за всіма параметрами Світового індексу верховенства права, який презентовано на Світовому Форумі Верховенства Права у Гаазі.

Світовий індекс верховенства права (СІВП) вимірювали у трьох площинах: загальний (97 країн), регіональний (Східна Європа та країни СНД за винятком Туркменістану), рівень достатку (23 країни з подібним ВВП).

За підзвітністю влади Україна посідає 87 місце серед 97 країн, 17-те – з 21-єї країни регіону та 20-те з 23 країн з подібними показниками економіки. Це означає, що в Україні закони жодним чином не обмежують урядовців, процвітає корупція у міліції, судах та органах виконавчої та законодавчої влади, а урядовці не несуть покарання за порушення.

За рівнем корупції Україна, згідно з СІВП, посідає 94 місце, 21-е – в регіоні та 20-те – серед «економічних близнюків».

Щодо кримінальної справедливості (ефективність розслідувань, неупередженість, дотримання прав і законів), Україна 79-та, 18-та в регіоні та 13-та серед країн з подібними доходами.

За рівнем справедливого застосування законів (прийняття законів виходячи з політичних інтересів, вибіркове застосування, повага до адміністративного процесу) Україна посіла 91 місце, останнє серед країн регіону та 22-е серед країн з подібним ВВП.

Водночас, в України краща ситуація з безпекою (44 місце серед усіх країн, 15- те – в регіоні, 6-те – серед країн з подібними показниками економіки). А дотримання базових прав (свобода віросповідання, відсутність дискримінації) забезпечило нашій країні – 56, 14 та 11 місця відповідно.

В Україні основні дослідження проводилися у Києві, Донецьку, Дніпропетровську.

Найкращих у світі визначають за 8 факторами. За усіма показниками лідирують скандинавські країни, країни ЄС, далі Сінгапур і Ботсвана, посередині рейтингу Єгипет і Туніс, тоді як Україна, Росією, Венесуела, Узбекистан «пасуть задніх».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

One comment

  1. Avatar
    walyginaa@mail.ru

    Взагали дивно, що ми ще трамаємося

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh