Діаспора

Президент УГВР Кирило Осьмак заповів нам Україну…

У Городоцькому районному Народному домі, що на Львівщині відбувся патріотичний захід, приурочений пам’яті Президента Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака.

Пам’ятний знак на місці Великого Збору Української Головної Визвольної Ради у селі Сприня Самбірського району Львівської області.

Захід був велелюдним, просвітницько-патріотичним та навчальним. Цікавість до історії свого народу власною присутністю засвідчили представники влади усіх рівнів, педагоги та школярі, курінь «Галицька Січ» та учасники МГО «Сокіл»…
Сюжетну лінію заходу супроводжував живий діалог на сцені – члена РТ «Просвіта», журналіста часопису «Народна думка» Романа Смілки – з шанованою гостею Городоччини, донькою доленосного діча Української Головної Визвольної ради Кирила Осьмака – пані Наталії Осьмак.

Наталія Кирилівна ділилась спогадами про батька та усією інформацією про його діяльність та його побратимів. Варто сказати – збору таких матеріалів вона присвятила своє життя… Також доцільно сказати, що пані Наталія ще й  зараз працює інженером-проектантом мостів, багато з яких у Києві та за межами України збудовані завдяки її праці.

Під час заходу для перегляду був представлений документальний фільм про Кирилла Осьмака «Незламний Президент», а також книга Віктора Жадька «Кирило Осьмак: заповідаю Вам Україну».

Під завісу зустрічі Наталі Кирилівна розповіла, що у с. Сприня, що на Самбірщині (Львівська область), де 69 років тому відбулись Установчі збори УГВР, сьогодні діє музей-криївка, побудований завдяки сприянню народного депутата України.

У свою чергу, заступник голови Городоцької районної ради Володимир Більовський висловив думку про те, що наступного року славний ювілей УГВР варто було б відзначити більш врочисто та масово, аніж завжди, та, можливо, в Сприні провести табір з ночівлею.
Додамо, що народний депутат Ярослав Дубневич підготував та подав Законопроект щодо відзначення 70-літнього ювілею (наступного року) на загальнодержавному рівні. А також депутат Львівської обласної ради, керівник Благодійного Фонду Ярослава Дубневича Володимир Саган подав пропозицію обласній владі звернутись з таким клопотанням до Верховної Ради. Це й було підтримано обранцями.

Уляна ЛАВРИК, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.