Україна – європейський центр секс-індустрії

За даними дослідження Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, проведеного в 2012 році, в країні близько 80 тисяч жінок у віці від 15 до 49 років займаються проституцією. Іншими словами, у великих містах близько 1,5 % жіночого населення залучено в надання секс -послуг. Для порівняння: в інших країнах Східної Європи цей показник коливається в межах від 0,4 % до 1,4 %, а в Західній Європі – від 0,1 % до 1,4 %. Українського рівня досягла тільки Росія, але для секс-туризму ця країна менш зручна: для в’їзду до північних сусідів європейцям потрібна віза.

Молода брюнетка Аня , яка працює адміністратором в одному з харківських борделів, про секс-туристів знає не з чуток. За її словами, саме Харків впевнено тримає статус «інтимної» столиці України.

 

«Про це можна судити за спеціальними сайтам, – зазначає Аня. – Наприклад, оголошень з Донецька чи Львова дуже мало , зате Харків лідирує – тут гарні дівчата і прийнятні розцінки. На другому місці Київ , але там, якщо дівчина більш-менш симпатична, ціна зашкалює». Влітку ж вся «двіжуха» переміщається в Одесу , куди підтягуються секс- туристи з усього світу.

Чому Харків ? По-перше , через велику кількість навчальних закладів у місто стікається безліч дівчат з провінції , готових підзаробити у вільний від навчання час. По-друге , сюди щодня літає лоу -кост зі Стамбула. За словами Ані , кожні вихідні в Харків прилітають організовані групи по 20-100 секс -туристів з Туреччини. « Приїжджають цілими сім’ями : дідусь , сини і внуки років по 16 – позбавлятися невинності » , – розповідає Аня. Гостей супроводжують таксисти , залучені в секс- індустрію , а також місцеві турки , які постійно живуть у Харкові .

Кожен « гід » або таксист , приводячи в бордель туристів , бере з них плату. Причому якщо ціна однієї години інтимних послуг у закладі – 400 грн. , То супроводжуючі не соромляться вимагати з клієнта до 1000 грн. , Різницю залишаючи собі . Крім того, в Харкові є маса підприємливих турецьких студентів , які ходять по клубах в пошуках студенток і «продають » їх своїм співвітчизникам безпосередньо, минаючи « офіційні » борделі . При цьому дівчина отримує максимум 500 грн. , Навіть якщо обслужила п’ятьох. За словами Ані , секс- туристи із Західної Європи , на відміну від турків , поводяться більш обережно , вважаючи за краще зайвий раз не світитися.

Крім зарубіжних гостей , клієнти борделя – переважно вітчизняні відрядні. Деякі запрошують дівчину на будинок – в такому випадку до клієнта додому її везе « спеціальний » таксист , який чекає її внизу. Клієнти можуть замовити не одну дівчину , деякі беруть до п’яти. Замовляють повій і сімейні пари , але завжди тільки додому.

Секс – працівниці

Бордель , в якому працює Аня , відкритий цілодобово , але вночі заробітки набагато більше. За добу нерозкрученим точка приносить мінімум 6 тис. грн. , А в хороших борделях в центрі міста заробіток господині доходить і до 25 тис. грн . на день. Із стандартної суми в 400 грн. дівчина отримує 190 грн. , адміністратор – 10 грн. , а все інше йде господарям і сутенерам . При цьому багато накладні витрати – оренду квартири , прибирання , чай -кава , миючі засоби , нові рушники і постільну білизну – дівчата оплачують зі своїх заробітків. Гроші з них знімають вже в перші дні місяця – так що , навіть не почавши працювати , повія вже в боргах.

Дівчат набирають по оголошеннях в газетах та в інтернеті. «Яка прийде – така і працює , ми приймаємо всіх , – каже Аня. – Єдина умова , щоб було 18 , я завжди роблю ксерокс паспорта та прописки. Є жінки і під 40 , і навіть до 50 – головне, щоб добре виглядали ». Як правило , приходять ті , хто більше нічого не вміє робити. «Іноді вони навіть виразно не можуть відповісти на запитання, навіщо їм це треба» , – розповідає Аня. А одна кандидатка попросту хотіла заробити на айфон . « Нагадує історію про те , як китайська хлопчик продав нирку заради гаджета » , – презирливо коментує адміністратор.

Затребувані дівчата , чиї послуги оплачуються за спеціальними тарифами , можуть заробляти до 50 тис. грн. на місяць. « Ну де вони ще такі гроші запрацюють ? – Вигукує Аня. – Тому ніхто не йде. А ті , хто пішов , повертаються . Завжди ». Вона згадує історію , схожу на сюжет повісті Олександра Купріна « Яма» – у сучасній секс -індустрії такі випадки не рідкість. « На одній з наших точок в дівчину серйозно закохався клієнт і став її умовляти залишити бордель і жити з ним , – розповідає Аня. – Просто звалити вона не могла – це не за поняттями. Дівчина сказала , що її потрібно викупити . Він пішов , заплатив господині , забрав кохану. Але вона повернулася через три роки ».

Легкі гроші легко і йдуть – незважаючи на режим роботи з одним вихідним на тиждень плюс кілька діб на місяць на «критичні дні» , дівчата примудряються в єдиний вільний день зависнути в клубі. « Найрозумніші приходять з метою заробити на машину або квартиру : заробили і йдуть, – говорить Аня. – Але таких одиниці – як правило , після виходу « в тираж » (зазвичай у віці за 30 ) грошей у них немає , а тому доводиться перебиватися випадковими заробітками , в кращому випадку манікюром або чимось подібним , якщо встигли навчитися ».

день міліції

Організація борделів в Україні заборонена : відповідно до статті 302 ч. 2 Кримінального кодексу , за це можна виклопотати до двох років обмеження волі. Тому , за словами Ані , бордель можна відкрити , тільки маючи зв’язки в правоохоронних органах і $ 10 тисяч на хабарі. « Дрібна шушваль – дільничні , опера , місцева міліція – взагалі в це не можуть сунутися при наявності нормальної « даху » , – зазначає Аня. – Хіба що , якщо сусіди скаржаться , можна трохи дільничного « підмазати ».

А сусідам є на що поскаржитися. Як правило , борделі розташовуються в звичайних знімних квартирах , де постійно кричить музика , стукають підбори , чутні п’яні крики і не припиняється потік клієнтів . З цих причин час від часу заклади міняють дислокацію .

Незважаючи на наявність покровителів у владі , іноді правоохоронці проводять планові рейди по боротьбі з проституцією. Наприклад , особливий рейд трапився прямо перед Євро -2012. «Тоді закрили всі борделі , і у нас був невеликий відпустку , – згадує Аня. – Правда , якраз до Євро ми тихенько відкрилися і знову працювали. Але після цього рейду багато борделі зникли » .

Візит міліції , який на місцевому сленгу називається «прийом» , нагадує інсценований спектакль. « Приїжджає наряд , укладає всіх на підлогу , починає лякати , – розповідає Аня. – Всі роблять вигляд , що бояться » . Гості в погонах забирають денну касу – це їх заробіток. Потім кілька перевірених дівчат , які вміють тримати язик за зубами , їдуть у відділок , дають свідчення , що працюють самі на себе , їх штрафують на 200 грн . і привозять назад. « Ми їм повертаємо гроші за штраф , і робота триває в той же вечір » , – каже адміністратор . Серйозними проблемами рейд може закінчитися тільки в тому випадку , якщо « дах протікає ». «Але у нас , слава богу , все гаразд» , – усміхається Аня , стукаючи по дереву , щоб не наврочити .

Сама вона вважає , що борделі і повії , незважаючи на всю неоднозначність цього бізнесу , все ж потрібні. «Іноді до нас приходять клієнти з дійсно божевільними очима , в які навіть страшно дивитися , – розповідає Аня. – Але після години , проведеного в кімнаті з дівчиною , він виходить абсолютно іншим , спокійною людиною ». У такі моменти Аня впевнена : нехай краще такі люди приходять в бордель , ніж зловлять де-небудь в кущах школярку .

Заборонений плід

У світовій законодавчій практиці є три основні способи відносини до комерційного сексу. Перший – різні рівні легалізації ( Німеччина , Великобританія , Нідерланди ) ; другий – кримінальне переслідування клієнтів ( Норвегія , Швеція ) ; третій – кримінальне переслідування повій (країни Східної Європи , включаючи Україну ) .

Незважаючи на широке розповсюдження проституції в нашій країні , кроків щодо її легалізації не тільки не передбачається , але навіть навпаки. 12 січня 2005 Верховна Рада посилила відповідальність за організацію борделів. А в жовтні 2009 року в парламенті зареєстрували законопроект депутата від НУ -НС Кирила Куликова про криміналізацію клієнтів по скандинавської моделі . Згідно з документом , який активно лобіювала група Femen , людина , що попався на користуванні платними секс- послугами , повинен заплатити штраф до 8,5 тис. грн.

Олена Цукерман , глава правління Благодійної організації « Всеукраїнська ліга « Легалайф » , яка об’єднує секс- працівників в Україні та їх прихильників , виступає проти посилення законів. «Не існує повновагих доказів, що підтверджують , що криміналізація клієнтів або власників публічних будинків може покласти край або значно зменшити кількість секс- працівників» , – говорить вона. За легалізацію проституції виступає і юрист Сергій Воробйов. «На даний момент діяльність державного апарату в більшості своїй зводиться не до боротьби з організацією проституції , а має на меті банальне вижимання грошей з тих самих організаторів » , – коментує він. За словами юриста , легалізація проституції допоможе знизити рівень насильницьких злочинів проти представників секс -індустрії та їх клієнтів , а також усунути на законодавчому рівні джерело корупції.

У той же час в Євросоюзі під тиском Скандинавських країн ситуація з комерційним сексом загострюється. Наприклад , в Амстердамі йдуть розмови про закриття знаменитого Кварталу червоних ліхтарів як розсадника сексу з примусу і торгівлі людьми. Це викликає масові протести секс- працівників , які стверджують , що їх ніхто не примушує до подібного роду діяльності.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh