Авторські статті

Україна – європейський центр секс-індустрії

За даними дослідження Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, проведеного в 2012 році, в країні близько 80 тисяч жінок у віці від 15 до 49 років займаються проституцією. Іншими словами, у великих містах близько 1,5 % жіночого населення залучено в надання секс -послуг. Для порівняння: в інших країнах Східної Європи цей показник коливається в межах від 0,4 % до 1,4 %, а в Західній Європі – від 0,1 % до 1,4 %. Українського рівня досягла тільки Росія, але для секс-туризму ця країна менш зручна: для в’їзду до північних сусідів європейцям потрібна віза.

Молода брюнетка Аня , яка працює адміністратором в одному з харківських борделів, про секс-туристів знає не з чуток. За її словами, саме Харків впевнено тримає статус «інтимної» столиці України.

 

«Про це можна судити за спеціальними сайтам, – зазначає Аня. – Наприклад, оголошень з Донецька чи Львова дуже мало , зате Харків лідирує – тут гарні дівчата і прийнятні розцінки. На другому місці Київ , але там, якщо дівчина більш-менш симпатична, ціна зашкалює». Влітку ж вся «двіжуха» переміщається в Одесу , куди підтягуються секс- туристи з усього світу.

Чому Харків ? По-перше , через велику кількість навчальних закладів у місто стікається безліч дівчат з провінції , готових підзаробити у вільний від навчання час. По-друге , сюди щодня літає лоу -кост зі Стамбула. За словами Ані , кожні вихідні в Харків прилітають організовані групи по 20-100 секс -туристів з Туреччини. « Приїжджають цілими сім’ями : дідусь , сини і внуки років по 16 – позбавлятися невинності » , – розповідає Аня. Гостей супроводжують таксисти , залучені в секс- індустрію , а також місцеві турки , які постійно живуть у Харкові .

Кожен « гід » або таксист , приводячи в бордель туристів , бере з них плату. Причому якщо ціна однієї години інтимних послуг у закладі – 400 грн. , То супроводжуючі не соромляться вимагати з клієнта до 1000 грн. , Різницю залишаючи собі . Крім того, в Харкові є маса підприємливих турецьких студентів , які ходять по клубах в пошуках студенток і «продають » їх своїм співвітчизникам безпосередньо, минаючи « офіційні » борделі . При цьому дівчина отримує максимум 500 грн. , Навіть якщо обслужила п’ятьох. За словами Ані , секс- туристи із Західної Європи , на відміну від турків , поводяться більш обережно , вважаючи за краще зайвий раз не світитися.

Крім зарубіжних гостей , клієнти борделя – переважно вітчизняні відрядні. Деякі запрошують дівчину на будинок – в такому випадку до клієнта додому її везе « спеціальний » таксист , який чекає її внизу. Клієнти можуть замовити не одну дівчину , деякі беруть до п’яти. Замовляють повій і сімейні пари , але завжди тільки додому.

Секс – працівниці

Бордель , в якому працює Аня , відкритий цілодобово , але вночі заробітки набагато більше. За добу нерозкрученим точка приносить мінімум 6 тис. грн. , А в хороших борделях в центрі міста заробіток господині доходить і до 25 тис. грн . на день. Із стандартної суми в 400 грн. дівчина отримує 190 грн. , адміністратор – 10 грн. , а все інше йде господарям і сутенерам . При цьому багато накладні витрати – оренду квартири , прибирання , чай -кава , миючі засоби , нові рушники і постільну білизну – дівчата оплачують зі своїх заробітків. Гроші з них знімають вже в перші дні місяця – так що , навіть не почавши працювати , повія вже в боргах.

Дівчат набирають по оголошеннях в газетах та в інтернеті. «Яка прийде – така і працює , ми приймаємо всіх , – каже Аня. – Єдина умова , щоб було 18 , я завжди роблю ксерокс паспорта та прописки. Є жінки і під 40 , і навіть до 50 – головне, щоб добре виглядали ». Як правило , приходять ті , хто більше нічого не вміє робити. «Іноді вони навіть виразно не можуть відповісти на запитання, навіщо їм це треба» , – розповідає Аня. А одна кандидатка попросту хотіла заробити на айфон . « Нагадує історію про те , як китайська хлопчик продав нирку заради гаджета » , – презирливо коментує адміністратор.

Затребувані дівчата , чиї послуги оплачуються за спеціальними тарифами , можуть заробляти до 50 тис. грн. на місяць. « Ну де вони ще такі гроші запрацюють ? – Вигукує Аня. – Тому ніхто не йде. А ті , хто пішов , повертаються . Завжди ». Вона згадує історію , схожу на сюжет повісті Олександра Купріна « Яма» – у сучасній секс -індустрії такі випадки не рідкість. « На одній з наших точок в дівчину серйозно закохався клієнт і став її умовляти залишити бордель і жити з ним , – розповідає Аня. – Просто звалити вона не могла – це не за поняттями. Дівчина сказала , що її потрібно викупити . Він пішов , заплатив господині , забрав кохану. Але вона повернулася через три роки ».

Легкі гроші легко і йдуть – незважаючи на режим роботи з одним вихідним на тиждень плюс кілька діб на місяць на «критичні дні» , дівчата примудряються в єдиний вільний день зависнути в клубі. « Найрозумніші приходять з метою заробити на машину або квартиру : заробили і йдуть, – говорить Аня. – Але таких одиниці – як правило , після виходу « в тираж » (зазвичай у віці за 30 ) грошей у них немає , а тому доводиться перебиватися випадковими заробітками , в кращому випадку манікюром або чимось подібним , якщо встигли навчитися ».

день міліції

Організація борделів в Україні заборонена : відповідно до статті 302 ч. 2 Кримінального кодексу , за це можна виклопотати до двох років обмеження волі. Тому , за словами Ані , бордель можна відкрити , тільки маючи зв’язки в правоохоронних органах і $ 10 тисяч на хабарі. « Дрібна шушваль – дільничні , опера , місцева міліція – взагалі в це не можуть сунутися при наявності нормальної « даху » , – зазначає Аня. – Хіба що , якщо сусіди скаржаться , можна трохи дільничного « підмазати ».

А сусідам є на що поскаржитися. Як правило , борделі розташовуються в звичайних знімних квартирах , де постійно кричить музика , стукають підбори , чутні п’яні крики і не припиняється потік клієнтів . З цих причин час від часу заклади міняють дислокацію .

Незважаючи на наявність покровителів у владі , іноді правоохоронці проводять планові рейди по боротьбі з проституцією. Наприклад , особливий рейд трапився прямо перед Євро -2012. «Тоді закрили всі борделі , і у нас був невеликий відпустку , – згадує Аня. – Правда , якраз до Євро ми тихенько відкрилися і знову працювали. Але після цього рейду багато борделі зникли » .

Візит міліції , який на місцевому сленгу називається «прийом» , нагадує інсценований спектакль. « Приїжджає наряд , укладає всіх на підлогу , починає лякати , – розповідає Аня. – Всі роблять вигляд , що бояться » . Гості в погонах забирають денну касу – це їх заробіток. Потім кілька перевірених дівчат , які вміють тримати язик за зубами , їдуть у відділок , дають свідчення , що працюють самі на себе , їх штрафують на 200 грн . і привозять назад. « Ми їм повертаємо гроші за штраф , і робота триває в той же вечір » , – каже адміністратор . Серйозними проблемами рейд може закінчитися тільки в тому випадку , якщо « дах протікає ». «Але у нас , слава богу , все гаразд» , – усміхається Аня , стукаючи по дереву , щоб не наврочити .

Сама вона вважає , що борделі і повії , незважаючи на всю неоднозначність цього бізнесу , все ж потрібні. «Іноді до нас приходять клієнти з дійсно божевільними очима , в які навіть страшно дивитися , – розповідає Аня. – Але після години , проведеного в кімнаті з дівчиною , він виходить абсолютно іншим , спокійною людиною ». У такі моменти Аня впевнена : нехай краще такі люди приходять в бордель , ніж зловлять де-небудь в кущах школярку .

Заборонений плід

У світовій законодавчій практиці є три основні способи відносини до комерційного сексу. Перший – різні рівні легалізації ( Німеччина , Великобританія , Нідерланди ) ; другий – кримінальне переслідування клієнтів ( Норвегія , Швеція ) ; третій – кримінальне переслідування повій (країни Східної Європи , включаючи Україну ) .

Незважаючи на широке розповсюдження проституції в нашій країні , кроків щодо її легалізації не тільки не передбачається , але навіть навпаки. 12 січня 2005 Верховна Рада посилила відповідальність за організацію борделів. А в жовтні 2009 року в парламенті зареєстрували законопроект депутата від НУ -НС Кирила Куликова про криміналізацію клієнтів по скандинавської моделі . Згідно з документом , який активно лобіювала група Femen , людина , що попався на користуванні платними секс- послугами , повинен заплатити штраф до 8,5 тис. грн.

Олена Цукерман , глава правління Благодійної організації « Всеукраїнська ліга « Легалайф » , яка об’єднує секс- працівників в Україні та їх прихильників , виступає проти посилення законів. «Не існує повновагих доказів, що підтверджують , що криміналізація клієнтів або власників публічних будинків може покласти край або значно зменшити кількість секс- працівників» , – говорить вона. За легалізацію проституції виступає і юрист Сергій Воробйов. «На даний момент діяльність державного апарату в більшості своїй зводиться не до боротьби з організацією проституції , а має на меті банальне вижимання грошей з тих самих організаторів » , – коментує він. За словами юриста , легалізація проституції допоможе знизити рівень насильницьких злочинів проти представників секс -індустрії та їх клієнтів , а також усунути на законодавчому рівні джерело корупції.

У той же час в Євросоюзі під тиском Скандинавських країн ситуація з комерційним сексом загострюється. Наприклад , в Амстердамі йдуть розмови про закриття знаменитого Кварталу червоних ліхтарів як розсадника сексу з примусу і торгівлі людьми. Це викликає масові протести секс- працівників , які стверджують , що їх ніхто не примушує до подібного роду діяльності.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.