Українців польські митники зустрічають прискіпливою перевіркою та кліткою у Перемишлі. Фото

Чи не найголовнішою перевагою перетину україно-польського кордону завдяки фірмовим швидкісним потягам Інтерсіті+ небезпідставно вважалася швидкість і комфорт паспортного та митного контролю.

Про пунктуальність цього способу добирання до Перемишля, зрештою як і у зворотному напрямку,  вже кілька місяців чомусь скромно мовчать, а запізнення, при чому, подеколи навіть на кілька годин, уже стали повсякденним явищем. А от учора польські митники помножили на нуль вищеописану перевагу, тобто можливість пройти всі прикордонні формальності сидячи в теплому та зручному кріслі.

За даними наших  читачів, яким не пощастило бути пасажирами потягу до Перемишля, що відправляється зі станції Львів в обідню пору, прискіплива перевірка польських митників стартувала ще в дорозі: надзвичайно ретельно перевірялися не лише багаж пасажирів, а й простір вагону. Звісно, відчуття від такої недовіри неприємне, але на жаль, зрозуміле. Зрештою, з такою практикою пасажири потягу стикалися й раніше. Але те що сталося по приїзду на станцію Перемишль шокувало багатьох пасажирів швидкісного потягу міжнародного сполучення.

Польські прикордонники закрили хвіртку, що є одним-єдиним, далеко не цивілізованим «вікном у Європу» та почали вибирати з черги охочих потрапити до ЄС осіб з великим багажем або ж на їхню думку підозрілих для подальшої перевірки. Аргументи «у мене потяг», «я запізнююся», «нас уже перевіряли» до розгляду не бралися.

Вищеописану картину могли спостерігати мешканці 90-х. Власне тоді з львівського вокзалу відправлялося кілька вагонів до Перемишля і це власне тоді постала та «клітка-перон», на який і сьогодні прибувають потяги з Києва, Львова та Одеси. У минулому столітті на виході з тої клітки були залізні столи, на яких проводили «шмон» усіх, хто в той час був просто вимушений займатися так званим човниковим бізнесом. Усю принизливість такої перевірки важко забути…але виросло ціле покоління й підростає наступне, що цього не бачило й навіть не знає чому потяг зі столиці Європейської країни приїжджає в якийсь глухий кут іще й заґратований з усіх боків.

До речі, мешканці Перемишля вже неодноразово зверталися до влад міста з пропозицією ліквідувати цю клітку й зробити окремий вхід на перон з боку вулиці. Та це інша тема й зважаючи на вчорашні дії митників до розгляду найближчим часом може й не братися…

Чи була вчорашня акція винятком з правил і що стало причиною такої прискіпливої перевірки поки не відомо. І чи була така перевірка проведена вперше з часів відновлення залізничного сполучення між Львовом і Перемишлем? Принаймні нам про такі заходи раніше не повідомляли. Але якщо такі перевірки увійдуть у щоденну практику, то вже згадана «клітка» й хвіртка з неї будуть нагадувати пішохідний перехід на ПП «Шегині-Медика», щоправда, дістатися до Перемишля дорожче…

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh