Авторські статтіЧерги на кордоні он-лайн

Українців польські митники зустрічають прискіпливою перевіркою та кліткою у Перемишлі. Фото

Чи не найголовнішою перевагою перетину україно-польського кордону завдяки фірмовим швидкісним потягам Інтерсіті+ небезпідставно вважалася швидкість і комфорт паспортного та митного контролю.

Про пунктуальність цього способу добирання до Перемишля, зрештою як і у зворотному напрямку,  вже кілька місяців чомусь скромно мовчать, а запізнення, при чому, подеколи навіть на кілька годин, уже стали повсякденним явищем. А от учора польські митники помножили на нуль вищеописану перевагу, тобто можливість пройти всі прикордонні формальності сидячи в теплому та зручному кріслі.

За даними наших  читачів, яким не пощастило бути пасажирами потягу до Перемишля, що відправляється зі станції Львів в обідню пору, прискіплива перевірка польських митників стартувала ще в дорозі: надзвичайно ретельно перевірялися не лише багаж пасажирів, а й простір вагону. Звісно, відчуття від такої недовіри неприємне, але на жаль, зрозуміле. Зрештою, з такою практикою пасажири потягу стикалися й раніше. Але те що сталося по приїзду на станцію Перемишль шокувало багатьох пасажирів швидкісного потягу міжнародного сполучення.

Польські прикордонники закрили хвіртку, що є одним-єдиним, далеко не цивілізованим «вікном у Європу» та почали вибирати з черги охочих потрапити до ЄС осіб з великим багажем або ж на їхню думку підозрілих для подальшої перевірки. Аргументи «у мене потяг», «я запізнююся», «нас уже перевіряли» до розгляду не бралися.

Вищеописану картину могли спостерігати мешканці 90-х. Власне тоді з львівського вокзалу відправлялося кілька вагонів до Перемишля і це власне тоді постала та «клітка-перон», на який і сьогодні прибувають потяги з Києва, Львова та Одеси. У минулому столітті на виході з тої клітки були залізні столи, на яких проводили «шмон» усіх, хто в той час був просто вимушений займатися так званим човниковим бізнесом. Усю принизливість такої перевірки важко забути…але виросло ціле покоління й підростає наступне, що цього не бачило й навіть не знає чому потяг зі столиці Європейської країни приїжджає в якийсь глухий кут іще й заґратований з усіх боків.

До речі, мешканці Перемишля вже неодноразово зверталися до влад міста з пропозицією ліквідувати цю клітку й зробити окремий вхід на перон з боку вулиці. Та це інша тема й зважаючи на вчорашні дії митників до розгляду найближчим часом може й не братися…

Чи була вчорашня акція винятком з правил і що стало причиною такої прискіпливої перевірки поки не відомо. І чи була така перевірка проведена вперше з часів відновлення залізничного сполучення між Львовом і Перемишлем? Принаймні нам про такі заходи раніше не повідомляли. Але якщо такі перевірки увійдуть у щоденну практику, то вже згадана «клітка» й хвіртка з неї будуть нагадувати пішохідний перехід на ПП «Шегині-Медика», щоправда, дістатися до Перемишля дорожче…

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України