Економіка

Українці без стажу можуть отримати соціальну допомогу

Для призначення та отримання пенсії українцям потрібен певний офіційний стаж роботи. З різних причин оформлено не всіх українців. Навіть маючи роботу, людина може не мати стажу.

В Україні пенсія покладена після 60 років. І щороку для українців збільшують вимоги до трудового стажу. Але дехто з українців може вийти на пенсію раніше.

У такому випадку українці можуть оформити соціальну допомогу та отримувати виплати, навіть не маючи необхідного стажу.

Розмір допомоги становить 1934 гривні, а наприкінці 2022 року становитиме 2100. Але навіть для отримання такої допомоги потрібно мати бодай 15 років стажу.

Для оформлення соціальної допомоги потрібно зібрати документи. Українці мають надати особистий податковий номер; довідку про кількість стажу, попередньо можна взяти до Пенсійного фонду за місцем проживання; заповнену декларацію про доходи за останні півроку; довідку про склад сім’ї.

При цьому, якщо місце реєстрації та місце проживання це два різні населені пункти, то потрібно взяти довідку за місцем реєстрації, що там ви такої допомоги не отримуєте.

Зазначимо, що в Україні з 1 березня пройде індексація пенсій. З 1 липня та 1 грудня очікується підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної пенсії. З 1 жовтня як мінімум по 300 гривень додадуть тим пенсіонерам, кому понад 70 років. Зазначимо, в Україні рік розпочався із незначних затримок пенсійних виплат. Деякі українці чекали нарахування пенсії цілий тиждень.

Як повідомлялося, в Україні 4,7% пенсіонерів тепер отримують понад 10 тис грн. Минулого року цей показник становив лише 3%.

Як повідомлялося раніше, субсидію не дадуть українцям, які мають квартиру, площа якої понад 130 кв. м, будинок – понад 230 кв. метрів; повнолітніх безробітних членів сім’ї; фінансові операції від 50 тис. грн.: новий автомобіль; борг за комунальні послуги понад 3 місяці або борги за аліменти 3 і більше місяців.

Перевірити, чи призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, можна онлайн за допомогою Єдиного державного реєстру одержувачів житлових субсидій.

Нагадаємо, у деяких випадках українці не правомірно одержують субсидії. Таким громадянам доведеться повернути державну допомогу на оплату комуналки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України