Економіка

Українці по-новому платитимуть за газ

Українці по-новому платитимуть за комуналку. Вже з травня приходитимуть нові платіжки.

Такі зміни передбачає законопроект № 2553.

Вже з травня українцям спожите паливо вважатимуть не в кубометрах, а в кіловат-годинах.

Для споживачів це не повинно стати трагедією, адже фактично українці платитимуть не за обсяг спаленого газу, а за отримані одиниці енергії.

При цьому нові лічильники встановлювати не доведеться. Переводити обсяг газу в кіловати енергії має газовий оператор.

При цьому споживачі з регіонів, у яких менша теплота згоряння, платитимуть менше за ті ж обсяги газу, які вони спалюють.

Раніше повідомлялося, що в Україні, якщо борг потрапляє до Єдиного реєстру боржників, на боржника можуть накласти низку заборон. Українців попереджають, що боржникам можуть заборонити виїзд із країни, заблокувати гроші на банківських картах, стягнути заборгованість із офіційного доходу.

Нагадаємо, в Україні дозволили комуналку сплатити «ковідною» тисячею, яку можуть дати за повний курс вакцинації. Але зробити це можуть лише українці, яким понад 60 років. Сплатити комуналку пенсіонери можуть онлайн через додаток банку Приват24.

Також ми писали, що в Тернополі місцеві жителі отримали платіжні квитанції, в яких, крім основного платежу за газ, з’явився новий рядок – про абонентську плату за опалення. Чиновники роз’яснили, що нічого неправильного в цьому немає і рядок цей з’явився відповідно до законів про житлово-комунальні послуги та комерційний облік комунальних послуг.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України