Війна РФ проти України

Українські конструктори готові адаптувати ракетний комплекс “Нептун” для ураження наземних цілей

Українські конструктори готові використати досвід наземної версії турецької крилатої ракети Atmaca для удосконалення ракетного комплексу “Нептун”, який в теорії також може бути доопрацьований для знищення не тільки надводних, але й наземних цілей.

В інтерв’ю виданню “Тексти” Генеральний конструктор – Генеральний директор ДержККБ “ЛУЧ” Олег Коростельов зазначив, що береговий ракетний комплекс “Нептун” за потреби може бути доопрацьований для знищення наземних цілей.

“Нептун” може бути доопрацьований і для використання як крилата ракета низького польоту по наземних цілях. Для цього у неї є всі конструктивні необхідні опції”, – зазначає очільник ДК КБ “ЛУЧ”.

КБ “ЛУЧ” готове адаптувати ракетний комплекс “Нептун” для ураження наземних цілей

Водночас для реалізації цієї ідеї передусім необхідне бажання військових отримати таку версію комплексу, стверджує Коростельов.

“Ми діємо строго за правилами, які встановлені законом. Законом встановлено, що Генштаб видає оперативно-технічні вимоги, потім вони перетворюються в тактико-технічне завдання, і потім ми вже робимо”, – підкреслює Коростельов.

КБ “ЛУЧ” готове адаптувати ракетний комплекс “Нептун” для ураження наземних цілей

Р-360 “Нептун”

РК-360МЦ “Нептун” було прийнято на озброєння у 2020 році, а під час Параду на честь 30-річчя Незалежності України було продемонстровано компоненти наземного комплексу на шасі Tatra.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України