Економіка

Україна може забезпечити себе гречкою

Сьогоднішній дефіцит гречаної крупи спричинений підвищеним попитом, однак із новим урожаєм Україна зможе забезпечити себе гречкою.

Про це заявила аналітик «Українського клубу аграрного бізнесу» Світлана Литвин у коментарі для LIGA.net

Як зазначається, урожай гречки 2021 року забезпечив 83% внутрішнього споживання. У 2021 році було вирощено 106 тис. тонн гречки за обсягу внутрішнього споживання в 128-130 тис. тонн. Експорт крупи був незначний — 1100 т за імпорту 22 тис. т.

Експерт вважає, що на відсутність гречки на полицях магазинів вплинув підвищений попит як до війни, на тлі заяв про її швидкий початок, так і після початку. Практично кожна сім’я робила запас гречки не на один місяць. Це призвело до стрімкого зростання ціни та зміни обсягів продажу, коли за місяць викупили обсяги 3-4 місяців (після чого попит почав знижуватися).

«Гречка не користується популярністю в усіх країнах світу. Здебільшого її активно виробляють і споживають країни на території колишнього СРСР, частково гречка затребувана у Китаї. Відповідно ці країни й можуть бути за потреби експортерами для нас. Проте, швидше за все, Україна зможе себе забезпечити гречкою самостійно. Станом на 26 травня вже засіяно 57,7 тис. га гречки — це 70% посівних площ 2021 року. Посівна ще триває і це не фінальні цифри, темпи сівби цього року вищі за минулорічні», — зазначає Світлана Литвин.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України