«Удар» намагається відсторонитися від проблем, пов’язаних з Кримом – Березовець

Не підтримавши під час першого голосування відставку в.о. міністра оборони України Ігора Тенюха, партія «УДАР» тим самим взяла на себе відповідальність за дії Тенюха і за ситуацію в міністерстві. Таку думку висловив політолог Тарас Березовець.
«Я переконаний, що Ігор Тенюх відповідальний за ситуацію, що склалася з нашими військовими в Криму, – сказав Березовець, – і свою заяву про відставку він, власне, і зробив під тиском критики за цю ситуацію».

Політолог вважає, що «відмова фракції «УДАРу» та її лідера Віталія Кличка підтримати відставку Тенюха означає їх бажання відсторонитися на даному етапі від будь-яких проблем, пов’язаних з Кримом, оскільки їх гострота та неоднозначність можуть легко спричинити суттєву втрату електоральних симпатій будь-якої політичної сили чи політичного лідера, які будуть активно задіяні в розв’язанні цих проблем».

«Однак, – сказав Березовець, – суспільство навряд чи позитивно сприйме позицію політичної партії, яка є частиною владної коаліції у парламенті, і не лише у парламенті, відсторонитися від дій української влади у Криму, бо, на мою думку, очевидно, що не проголосувавши за відставку в.о. міністра оборони України Ігора Тенюха, партія «УДАР» тим самим вже взяла на себе відповідальність за дії Тенюха, за ситуацію в міністерстві оборони, за ситуацію в Криму».

Коментуючи початкову відмову «УДАРу» підтримати відставку Тенюха політолог Олексій Гарань припускає, що «в УДАРу» буде така позиція – дещо дистанціюватися від діяльності уряду, власне така позиція була і на початку, тому що «УДАР» формально не увійшов до уряду».

«Я не виключаю, – говорить Гарань, – що це дистанціювання пов’язано з можливим висуванням Віталія Кличка кандидатом у Президенти України, тобто, щоб отримати можливість для критики влади».

Як відомо, виконувач обов’язків міністра оборони адмірал Ігор Тенюх подав у відставку. Про це він заявив на засіданні Верховної Ради.

Голова Верховної Ради і в.о. Президента України Олександр Турчинов виніс на розгляд Ради відповідну постанову. За проголосували 197 депутатів, Постанова не була прийнята, оскільки за неї проголосували лише 197 народних депутатів. З фракції «УДАР» відставку Тенюха підтримало лише 5 депутатів. Лідер фракції Віталій Кличко проголосував «проти».

Під час повторного голосування за відставку в.о. міністра оборони Ігоря Тенюха Верховна Рада ухвалила відповідну постанову – 228 голосів «за», у тому числі фракція «УДАР» – 27 голосів «за» (у фракції 41 депутат).

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh