Політика

«Удар» намагається відсторонитися від проблем, пов’язаних з Кримом – Березовець

Не підтримавши під час першого голосування відставку в.о. міністра оборони України Ігора Тенюха, партія «УДАР» тим самим взяла на себе відповідальність за дії Тенюха і за ситуацію в міністерстві. Таку думку висловив політолог Тарас Березовець.
«Я переконаний, що Ігор Тенюх відповідальний за ситуацію, що склалася з нашими військовими в Криму, – сказав Березовець, – і свою заяву про відставку він, власне, і зробив під тиском критики за цю ситуацію».

Політолог вважає, що «відмова фракції «УДАРу» та її лідера Віталія Кличка підтримати відставку Тенюха означає їх бажання відсторонитися на даному етапі від будь-яких проблем, пов’язаних з Кримом, оскільки їх гострота та неоднозначність можуть легко спричинити суттєву втрату електоральних симпатій будь-якої політичної сили чи політичного лідера, які будуть активно задіяні в розв’язанні цих проблем».

«Однак, – сказав Березовець, – суспільство навряд чи позитивно сприйме позицію політичної партії, яка є частиною владної коаліції у парламенті, і не лише у парламенті, відсторонитися від дій української влади у Криму, бо, на мою думку, очевидно, що не проголосувавши за відставку в.о. міністра оборони України Ігора Тенюха, партія «УДАР» тим самим вже взяла на себе відповідальність за дії Тенюха, за ситуацію в міністерстві оборони, за ситуацію в Криму».

Коментуючи початкову відмову «УДАРу» підтримати відставку Тенюха політолог Олексій Гарань припускає, що «в УДАРу» буде така позиція – дещо дистанціюватися від діяльності уряду, власне така позиція була і на початку, тому що «УДАР» формально не увійшов до уряду».

«Я не виключаю, – говорить Гарань, – що це дистанціювання пов’язано з можливим висуванням Віталія Кличка кандидатом у Президенти України, тобто, щоб отримати можливість для критики влади».

Як відомо, виконувач обов’язків міністра оборони адмірал Ігор Тенюх подав у відставку. Про це він заявив на засіданні Верховної Ради.

Голова Верховної Ради і в.о. Президента України Олександр Турчинов виніс на розгляд Ради відповідну постанову. За проголосували 197 депутатів, Постанова не була прийнята, оскільки за неї проголосували лише 197 народних депутатів. З фракції «УДАР» відставку Тенюха підтримало лише 5 депутатів. Лідер фракції Віталій Кличко проголосував «проти».

Під час повторного голосування за відставку в.о. міністра оборони Ігоря Тенюха Верховна Рада ухвалила відповідну постанову – 228 голосів «за», у тому числі фракція «УДАР» – 27 голосів «за» (у фракції 41 депутат).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України