Авторські статті

Путін зробив все, щоб Росія програла, а Україна виграла – Портников

Прийнята керівниками семи провідних країн світу декларація – демонстрація підтримки української державності та реформам, обіцянки допомоги, апеляція до міжнародних фінансових організацій. І за все це – як б не парадоксально це звучало – ми повинні бути вдячні не самим собі, а президенту Росії.

Якби не Путін, Україна після Майдану сприймалася б провідними країнами світу як держава, яка звалила диктатуру з непростими економічними і політичними дилемами. Якби не Путін, питання України обговорювалося б серед інших не на “сімці” в Гаазі, а на ” вісімці ” в Сочі. Якби не Путін, у російських партнерів не було б сумнівів у тому, що Москва повинна зіграти одну з вирішальних ролей у стабілізації ситуації після революції – в усякому разі, в Криму та на південному сході України. І якби не Путін, не було б ніякої ” сімки”, учасники якої обговорюють українське питання. Не було б ніколи просто тому, що Україна – це не центральна проблема світової політики. Такою проблемою її зробив саме Путін.

Саме кримська авантюра Кремля і триваючі спроби дестабілізації на південному сході, саме прагнення до конфронтації з Заходом, приводом до якого став Майдан перетворили Україну в державу, по- справжньому цікаву і важливу для Сполучених Штатів і Канади, Франції та Німеччини, Японії і Великобританії.

Могли б ми без Путіна? Очевидно, що ні – і сили не ті, і геополітичне положення не відповідає, і державний потенціал, який руйновався останні десятиліття, не дозволяв.

Путін владною рукою відсунув власну країну з арени сучасності, перемістив її в середньовіччі, перетворив з важливого партнера в небезпечного противника, створив умови для краху її економічного потенціалу, забезпечив відтік капіталу і відмову від інвестицій, скував творчу енергію російського суспільства, паралізував творчий дух російського народу та інших народів Росії, маргіналізувати незгодних і залякав незадоволених.

Путін згуртував в Україні всіх тих – незалежно від політичних поглядів, мовних та регіональних відмінностей і уявлень про майбутнє – кому дорога Батьківщина, звернув увагу на Україну навіть тих у світі, хто ніколи б її не помітив, хто не хотів її помічати незважаючи на зусилля нашого народу, переломив тенденцію, яка мала перетворити країну в російську провінцію.

Путін зробив все, щоб Росія програла, а Україна виграла. Залишилося тільки не упустити наш шанс.

https://www.facebook.com/portnikov/posts/841303622562706?stream_ref=5

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.