Путін зробив все, щоб Росія програла, а Україна виграла – Портников

Прийнята керівниками семи провідних країн світу декларація – демонстрація підтримки української державності та реформам, обіцянки допомоги, апеляція до міжнародних фінансових організацій. І за все це – як б не парадоксально це звучало – ми повинні бути вдячні не самим собі, а президенту Росії.

Якби не Путін, Україна після Майдану сприймалася б провідними країнами світу як держава, яка звалила диктатуру з непростими економічними і політичними дилемами. Якби не Путін, питання України обговорювалося б серед інших не на “сімці” в Гаазі, а на ” вісімці ” в Сочі. Якби не Путін, у російських партнерів не було б сумнівів у тому, що Москва повинна зіграти одну з вирішальних ролей у стабілізації ситуації після революції – в усякому разі, в Криму та на південному сході України. І якби не Путін, не було б ніякої ” сімки”, учасники якої обговорюють українське питання. Не було б ніколи просто тому, що Україна – це не центральна проблема світової політики. Такою проблемою її зробив саме Путін.

Саме кримська авантюра Кремля і триваючі спроби дестабілізації на південному сході, саме прагнення до конфронтації з Заходом, приводом до якого став Майдан перетворили Україну в державу, по- справжньому цікаву і важливу для Сполучених Штатів і Канади, Франції та Німеччини, Японії і Великобританії.

Могли б ми без Путіна? Очевидно, що ні – і сили не ті, і геополітичне положення не відповідає, і державний потенціал, який руйновався останні десятиліття, не дозволяв.

Путін владною рукою відсунув власну країну з арени сучасності, перемістив її в середньовіччі, перетворив з важливого партнера в небезпечного противника, створив умови для краху її економічного потенціалу, забезпечив відтік капіталу і відмову від інвестицій, скував творчу енергію російського суспільства, паралізував творчий дух російського народу та інших народів Росії, маргіналізувати незгодних і залякав незадоволених.

Путін згуртував в Україні всіх тих – незалежно від політичних поглядів, мовних та регіональних відмінностей і уявлень про майбутнє – кому дорога Батьківщина, звернув увагу на Україну навіть тих у світі, хто ніколи б її не помітив, хто не хотів її помічати незважаючи на зусилля нашого народу, переломив тенденцію, яка мала перетворити країну в російську провінцію.

Путін зробив все, щоб Росія програла, а Україна виграла. Залишилося тільки не упустити наш шанс.

Путин сделал все, чтобы Россия проиграла, а Украина выиграла.

Posted by Vitaly Portnikov on Dienstag, 25. März 2014

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh