Авторські статті

У Тернополі відбулося віче пам’яти

2 лютого 2014 року у Тернополі біля пам’ятника Степану Бандері відбулося пам’ятне віче, присвячене всім сучасним борцям, які постраждали за останні два місяці, а також приурочене створенню ОУН – потужної організації, що мала неабиякий вплив на становлення незалежної України.

Віче розпочалося хвилиною мовчання в пам’ять загиблих героїв Майдану. Опісля виступили керівники та учасники національного спротиву Тернопільщини, депутати Верховної Ради та депутати місцевих рад, представники громадських організацій та инші активісти.

“Наша активна боротьба триває вже понад два місяці. Увесь цей час мільйони українців виходять на майдани в областях, районах, містах і селах. Виходять із закликами усунення від влади режиму Януковича. Спочатку Майдан вимагав евроінтеграції України, але зараз ми вимагаємо людського ставлення до українців – єдиного джерела влади, як це записано в Конституції. Ми виходимо з протестами, щоби в цілому змінити систему влади. Заяву про відставку Азаров написав саме завдяки тиску громади. Уряд не пішов би і не було б скасовано тих “диктаторських” законів, якби не мужність і стійкість духу мільйонів українців, які вийшли на майдани”, – наголосив народний депутат України Олексій Кайда.

Голова Тернопільської обласної організації ВО “Свобода”, керівник Штабу національного спротиву Тернопільщини, голова виконкому Тернопільської обласної ради Володимир Стаюра звернувся до присутніх зі словами: “Ми закликаємо усіх вас приходити, бо ви нам потрібні, бо наша боротьба триває. Ті, хто стоїть зараз у Києві на морозі, не шукають тепла. Вони готові стояти до кінця і це має надихати всіх нас до об’єднання. Наш Майдан і оргкомітет працюють. Ми не збираємося звільняти облраду, оскільки знаходимося в своїй будівлі, яка належить громаді. Нехай її звільняють ті, кому не подобається власний народ”.

Під час виступу голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець наголосив на важливости прикладу українських героїв ХХ століття: “Хочу зазначити, що саме 3 лютого ми відзначаємо 85-річчя створення Організації Українських Націоналістів. І не випадково наше віче відбувається біля пам’ятника Степану Бандері. Я видав розпорядження про відзначення цієї знаменної події на Тернопільщині. Тож закликаю усіх тернопільців активно долучатися до святкувань”.

Голова жіночої самооборони на Тернопільщині, активна учасниця місцевого Майдану Марія Чашка закликала присутніх приєднуватися до лав волонтерів, допомагати на кухні, вступати в народну самооборону. “Сильна самооборона – це наш захист і впевненість у завтрашньому дні”, – підсумувала свободівка.

“Цього тижня всі силові органи будуть намагатися завести голову облдержадміністрації Хоптяна в його кабінет, щоб зробити вигляд, що влада працює. Вони прагнуть показати, що не зважають на людську думку. Цього не буде! На нас їхні постанови, укази, накази не впливають. Настав час кожного, хто знаходиться у владних кабінетах висловити свою позицію: або він з громадою і нічого спільного зі злочинцями не має, або він на стороні банди, яка нищить українців та державу”, – наголосив керівник Тернопільської міської організації ВО “Свобода” Роман Навроцький.

Член виконкому Тернопільської обласної ради свободівець Леонід Бицюра розповів присутнім про символ сучасних українофобів – георгіївську стрічку, яка свого часу була ознакою російських військових, що перейшли на сторону німецьких нацистів. “Сьогодні ж вони називають українців “фашистами”, щоби приховати своє справжнє обличчя. Вони роблять вигляд, ніби в країні стабільність та порядок, хоча весь світ говорить про порушення прав людини з боку влади”, – зазначив Леонід Бицюра. Націоналіст також закликав усіх свідомих правоохоронців висловити власну позицію і відмовитися від прислуговування бандитській владі.

Тернопільський Майдан висловив підтримку усім опозиційним партіям, зокрема, ВО “Свобода” та надав мандат довіри на подальші кроки трьом опозиційним лідерам.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України