Здоров'я

У чому причина, якщо пупок мокне

Для деяких людей пупок є не тільки місцем, де була пуповина, але і місцем, яке приносить дискомфорт. Йдеться про такий симптом, як мокнучий пупок. Така особливість цієї частини тіла може бути викликана різними причинами. Тому варто розібратися, чому мокне пупок.

Причини виникнення:

  • омфаліт;
  • Пузирний свищ біля пупкового кільця;
  • неправильна гігієна;
  • відсутність дезінфекції після пірсингу.

Омфаліт – це хвороба шкіри навколо пупка, викликана поразкою підшкірної клітковини. Такий недуга супроводжується почервонінням шкіри, набряком і свербінням. Найчастіше при неправильному або несвоєчасному лікуванні омфаліт може перейти на тканини, які знаходяться глибше. З пупка можуть виділятися гнійні маси.

Основна причина появи омфалита – це бурхливе розмноження і розвиток грибків або бактерій. Гостра форма омфалита називається флегмона. У таких рідкісних випадках пацієнти відчувають сильну болючість цієї ділянки тіла, високу температуру, рясні гнійні виділення, почервоніння шкіри навколо пупка.

Якщо терміново не взятися за лікування, то така хвороба може призвести до некрозу тканин черевної частини тіла і зараження крові. Цей симптом також може з’явитися у тих людей, які страждають від міхурових свищів. Такі своєрідні гнійники можуть з’являтися в результаті незарощення сечового і жовчно-кишкового каналів.

Чому мокне пупок, як його лікувати?

Як правильно лікувати цей симптом?

1. Необхідно звернутися до кваліфікованого лікаря. Лікар повинен визначитися з остаточним діагнозом за допомогою бактеріологічного посіву рідини, яка виділяється з пупка пацієнта. Якщо запалення викликано патогенними бактеріями, то призначаються антибіотики. Якщо причина проблеми – грибкова інфекція, то в такому випадку лікар призначає протигрибкову терапію.

2. Для швидкого загоєння рани лікарі рекомендують обробляти проблемну ділянку розчином перекису водню, мазати йодом.

3. У випадках, коли з рани виділяється гній, хірурги радять проходити дренування. Така процедура дозволяє швидше і легше відтікає гнійним масам.

4. Коли хвороба знаходиться в запущеній формі, то може початися некротізація тканин. В цьому випадку хірургічне втручання стане неминучим.

5. Крім антибіотиків і протигрибкових препаратів лікарі приписують таким хворим вітаміни групи В і аскорбінову кислоту. Якщо людина починає відчувати дискомфорт в області пупка, почервоніння і свербіж, то не потрібно відкладати відвідування лікаря в довгий ящик. Своєчасна допомога фахівця – запорука швидкого одужання пацієнта!

Ліля Біла

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України