Новини з Австрії

У 2023 році тіньова економіка Австрії збільшиться на 10 відсотків

За словами економіста з Лінца та експерта з незадекларованої роботи Фрідріха Шнайдера, тіньова економіка Австрії збільшиться приблизно на десять відсотків у 2023 році і становитиме майже сім відсотків економічного виробництва.

Причини такого збільшення включають високу інфляцію та втрати реальної заробітної плати. «Втрата доходів у категоріях з нижчим і середнім доходом, здається, більша, ніж показує багато офіційних статистичних даних, і тому відбувається все більше відходів у тінь», — пояснив Шнайдер.

За його розрахунками, обсяг тіньової економіки зросте цього року з 28,82 млрд. євро до 31,67 млрд. євро (у поточних цінах), тобто майже на 10 відсотків. Проте очікується, що інфляція залишиться високою на рівні 6,6 відсотка.

За словами Шнайдера, дві третини незадекларованої роботи виконують люди, котрі мають роботу в офіційній економіці, але також підробляють на стороні. Тільки одна шоста припадає на безробітних і тих, хто достроково вийшли на пенсію, які працюють нелегально, а з іншого боку, на організовану злочинність, таку як проституція чи контрабанда цигарок.

За оцінкою Шнайдера, тіньова економіка коштує державі від 2 до 3,5 мільярдів євро на рік. Страждають і чесні підприємства, тому що в результаті вони втрачають замовлення.

Як можливі контрзаходи Шнайдер рекомендує, наприклад, розширити премію працівникам і знизити податки на фонд оплати праці. «Чим менше держава бере, тим менше роботи у чорну. Відхід у тінь – це податковий бунт маленької людини», – цитує Шнайдера «Преса».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України