Духовне

Владика Михайло Колтун освятив каплицю у військовій частині Національної гвардії України у Рівному

26 січня 2022 року відбулося освячення каплиці для військовослужбовців Національної гвардії України військової частини 3055, котра розташована у м. Рівне.

Чин освячення каплиці Святих мучеників Бориса і Гліба звершив владика Михайло Колтун, єпарх Сокальсько-Жовківський, керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, спільно зі священнослужителями Луцького екзархату, а також із військовими капеланами Львівської архиєпархії УГКЦ.

Під час Архиєрейської Божественної Літургії сьогодні молилися за мир в Україні, а також єпископ виголосив проповідь.

“Покликання військового службовця назнаменоване Христом – нести запевнення миру. Як ми його засвоюємо і цінуємо для себе? Мир має становити невід’ємну складову нашого щоденного життя. Ми у своєму щоденному служінні повинні плекати мир у своєму серці. Щодня потрібно вчитися, вправлятися у своїх думках, у своєму серці, щоб бути носіями миру. Тільки в мирі ми можемо чутися запевненими у своїх стараннях.

Ми сьогодні закликаємо св. Бориса і Гліба, щоб стали нам прикладом для мирного життя і служіння в мирі. Хочемо, щоб сьогоднішнє посвячення відкрило нам благословення, силу, натхнення, щоб те, що ми робимо, було на славу Божу, для добра і для миру.

Нам доводиться бути у благословенному місці і заявити себе перед Богом у свої потребах. Нас усіх єднає Церква в Державі, щоб ми могли здійснити своє життєве завдання і покликання. Боже, пошли нам мир! А що ми внесемо в цей мир? Коли ми простимо ворогам. Простити ворогові – це наше щире прощення, щоб було для нього навернення. Ми сьогодні заявляємося молитвою, це наш внесок, з яким ми заявляємося в житті.

Ви перебуваєте в центрі подій і є тими, на кого ми звертаємо увагу. У цей час очі звернені на тих, хто носить зброю. Ми сьогодні разом з вами розуміємо покликання, розуміємо, для чого є зброя, якої ви є носіями і яка послушна вашій волі. Тому дуже важливо управляти собою і скерувати силу щодо іншого. Засилаємо благословення, щоб воно вело вас і нас в життя, щоб бути впевненими у вірі, що ви будете свої обов’язками священно виконувати, щоб бути носіями миру”, – сказав владика під час проповіді.

В урочистостях узяв участь командир військової частини підполковник НГУ  Сергій Гайдук, а також офіцерський та особовий склад.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України