Діаспора

Туристичні місця Рима, які не повинен оминути жоден гість столиці Італії. Фото

Історичний дух Риму змусить забути вас про хмарочоси, хай-тек і завоює своєю античністю.

Серцем однієї з найдивовижніших і прекрасних країн на земному кулі Італії є Рим. На кожному кроці у місті історичні пам’ятки. Опинившись у такому місці, мимо волі пірнаєш у історію часів імператора і скрізь відчувається дух античності. Влада міста ретельно слідкує за збереженням давніх споруд і тому, навіть, сьогоднішня ідея будівництва додаткової лінії метро під землею викликає сотні проблем. Справа у тому, що майже усе місто “стоїть на історії”, а отже доведеться частину пам’яток знищити.

У Римі не побачиш будівель вищих за чотири поверхи, знову ж таки, щоб не псувати загальну картину з античних часів. Масштаби територій захоплюють. Таке собі будівництво на широку ногу. Але також тут є і маленькі вулички, які нагадують Венецію, от тільки без каналів та гондол, та все ж романтика присутня. Також тут можна покопирсатися у лавках сувенірів. До речі, у більш людяних місцях загалом продають стандартний набір подарунків: магнітики, книжки, брелоки і щось у такому дусі. Якщо ж є час на пішу прогулянку вуличками Риму, то можна віднайти більш колоритні подарунки для себе та близьких з італійською родзинкою, символікою. Знову ж таки, на цих вуличках знаходиться багато закладів, де можна перепочити і щось з’їсти. От тільки треба визначитися зі своїм кошторисом, як правило, харчування на центральних вуличках міста вам обійдеться недешево. Для прикладу, традиційна італійська паста (макарони з соусом) неподалік від Іспанських сходів обійдеться вам приблизно у 14 євро, кава – 3 євро. Але місцеві мешканці стверджують, що, знаючи конкретні кафе, можна харчуватися у день загалом на 20 євро.

Що ж до перлин Риму, тут обов’язково слід згадати Колізей, Римський форум, Фонтан Треві, Пантеон (означає “присвячений усім богам”), базиліка св. Петра і Ватикан, Іспанські сходи. Історичний центр міста достатньо невеликий, він займає простір від річки Тибр на заході до вокзалу Терміні на сході.

Римський форум, який колись був торговим, політичним та релігійним центром стародавнього Риму, сьогодні складається з групи споруд, від яких залишилися руїни, колони храмів, арка Тита, що побудували у пам’ять про перемогу імператора над повсталим Єрусалимом. І хоча це лише суцільні руїни, але побачивши на живо, починаєш розуміти усю грандіозність споруди. Відірвати погляд неможливо.

Символ слави “Вічного міста”, як називають Рим, – Колізей – вважається найвідомішим пам’ятником Італії. Спочатку він називався Амфітеатр Флавіїв, його будівництво розпочав Віспасіан з роду Флавіїв в 72 р.н.е., а добудував його син – Тит у 80 р. Колізей найбільший амфітеатр у світі, заввишки 50 м, 3 яруси, у кожному з яких по 80 арок і розрахований на 50.000 глядацьких місць і має 4 головних входи. Глядачі дивилися в Колізеї криваві шоу з дикими тваринами і гладіаторами, під час зображення морських боїв арену заповнювали водою. Таку кількість арок історики пояснюють тим, що споруда побудована на воді, а тому архітектори намагалися зробити її якомога легшою, чого досягли завдяки отворам. Зазвичай охочих потрапити у середину Колізею велика черга, але навіть ззовні зрозуміла сама ідея і не усі вбачають у тому сенс.

Фонтан Треві, побудований за чотири роки у 1721, ще одне місце скупчення великої кількості туристів. Він розташований у ніші палацу герцога Полі. Фонтан являє собою Нептуна на колісниці, яку тягнуть морські коні і тритони серед скелястих виступів і каскадів води. За сонячної погоди фонтан виглядає просто казково, відбиваючись у воді, проміні сонця надають фігурам додаткового підсвічування.

Щоб хоча б сфотографуватися на його фоні, доводиться виборювати собі клаптик місця. Японці, англійці, французи… усі намагаються зачерпнути трохи води і кинути монетку. Якщо вам доведеться колись побувати тут, запам’ятайте, необхідно правою рукою через ліве плече кинути монету аби ще колись повернутися. За підрахунками, упродовж року таким чином назбирується до 50 тисяч євро. Кожну неділю працівники храму, що поряд, збирають гроші і віддають на благодійність.

Загалом, Рим треба переглядати у двох напрямках: античний та релігійний. До останнього відносять багато храмів міста, але слід виділити чотири базиліки, серед яких базиліка святого Петра (San Pietro), що знаходиться у найменшій країні світу Ватикані. Цей собор також є емблемою Риму. До речі, кордон між містом і Ватиканом виглядає як бордюр на тротуарі. От так от. І ніяких тобі огорож і пунктів пропусків. Але, майте на увазі, щоб зайти у базиліку св. Петра, вас перевірять на металошукачі. У жодному разі не беріть ножі, навіть невеличкі, не пропустять. Собор побудований протягом 50 років на місці захоронення апостола Петра. Відомий величезний купол діаметром у 42,5 м був сконструйований Мікеланджело. В ньому є така цікавинка, що насправді він складається з двох куполів: меншого, який підтримує більший. Ззовні купол здається однієї величини, а усередині іншої. Собор відомий, перш за все, статуєю Мікеланджело “П’єта”, яку він створив у 23 роки. Наразі вона знаходиться під броньованим склом після нападу одного з туристів, який розбив кувалдою частину шедевру.

Також слід відзначити, що сам Ватикан складається не лише з головної площі з базилікою св. Петра, а і окремих префектур, розкиданих по Риму. У цій країні свої правила, закони, грошова одиниця. У сучасному вигляді він виник 11 лютого 1929 року на основі укладених владою Б. Муссоліні Латеранських угод.

Окрім цього у Римі колосальна кількість споруд, які варто побачити. Але опинившись там, забудьте про транспорт, краще припаркуйте авто десь неподалік і ходіть вуличками міста. Це допоможе відчути настрій, колорит італійців, їх дух. Вони здаються досить привітними, принаймні до туристів. От лише проблема зі спілкуванням – небагато мешканців знайомі навіть з англійською, та все ж у магазинах, закладах ви досить просто зможете пояснити хоч би і на пальцях, чого ви бажаєте.

І спробуйте не економити на собі. Коли опиняєшся у Європі, то євро доведеться прирівняти майже до гривні. Але ж не так часто можна потрапити до Італії, а тому намагайтеся спробувати усе, що впаде вам у око і ви не пошкодуєте.

Наталія Загрійчук, ТСН

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України