Економіка

“Турбатом” виготовить обладнання для модернізації Южно-Української АЕС

“Турбоатом” підписав договір на модернізацію циліндрів високого та середнього тиску блоку №2 Южно-Української АЕС. Підписаний договір є частиною вже затвердженої 5-річної програми з модернізації українських АЕС. Вона передбачає модернізацію ще 7-ми таких же блоків: 1 блок на Южно-Українській АЕС і 6 блоків на Запорізькій АЕС

Повідомляє прес-службу підприємства.

У церемонії підписанні контракту на суму 300 млн грн підписали директор відокремленого підрозділу “Атомкомплект” державного підприємства “НАЕК “Енергоатом” Руслан Жмудський і генеральний директор АТ “Турбоатом” Віктор Суботін. У церемонії підписання також взяли участь заступник гендиректора Южно-Української АЕС Андрій Петрук і генеральний конструктор “Турбоатома” Євген Левченко.

Підписаний договір – перший контракт на модернізацію проточної частини турбіни-мільйонника в Україні. Підприємство вже має позитивний досвід виконання аналогічної роботи для замовників за межами країни, в тому числі на блоці №5 болгарської АЕС “Козлодуй”.

Попереду у нас – ціла програма з модернізації проточної частини атомних блоків України: і на наших турбінах, і на російських, – зазначив Віктор Суботін.

Програма з модернізації розрахована до 2024 року. Реалізація програми надасть до 10% додаткової потужності АЕС. За словами заступника директора Андрія Петрука, Южно-Українська АЕС вже багато років використовує обладнання, виготовлене “Турбоатомом”.

Найголовніше для нас – програма імпортозаміщення, з якою нам допомагає “Турбоатом”. Модернізація, договір на яку сьогодні підписаний, дозволить підвищити електричну потужність орієнтовно на 100 МВт. Хочу зазначити, що ваша продукція зарекомендувала себе з кращого боку. Конкурентів “Турбоатому” ми не бачимо в усьому світі, – заявив Андрій Петрук.

Українські конструктори знайшли цікаве рішення, як мінімізувати витрати на модернізацію: мова про використання резервних роторів на станції. Саме це дозволило знизити витрати на виконання робіт. Перший модернізований ротор буде готовий до відвантаження на Южно-Українську АЕС вже на початку квітня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України