“Турбатом” виготовить обладнання для модернізації Южно-Української АЕС

“Турбоатом” підписав договір на модернізацію циліндрів високого та середнього тиску блоку №2 Южно-Української АЕС. Підписаний договір є частиною вже затвердженої 5-річної програми з модернізації українських АЕС. Вона передбачає модернізацію ще 7-ми таких же блоків: 1 блок на Южно-Українській АЕС і 6 блоків на Запорізькій АЕС

Повідомляє прес-службу підприємства.

У церемонії підписанні контракту на суму 300 млн грн підписали директор відокремленого підрозділу “Атомкомплект” державного підприємства “НАЕК “Енергоатом” Руслан Жмудський і генеральний директор АТ “Турбоатом” Віктор Суботін. У церемонії підписання також взяли участь заступник гендиректора Южно-Української АЕС Андрій Петрук і генеральний конструктор “Турбоатома” Євген Левченко.

Підписаний договір – перший контракт на модернізацію проточної частини турбіни-мільйонника в Україні. Підприємство вже має позитивний досвід виконання аналогічної роботи для замовників за межами країни, в тому числі на блоці №5 болгарської АЕС “Козлодуй”.

Попереду у нас – ціла програма з модернізації проточної частини атомних блоків України: і на наших турбінах, і на російських, – зазначив Віктор Суботін.

Програма з модернізації розрахована до 2024 року. Реалізація програми надасть до 10% додаткової потужності АЕС. За словами заступника директора Андрія Петрука, Южно-Українська АЕС вже багато років використовує обладнання, виготовлене “Турбоатомом”.

Найголовніше для нас – програма імпортозаміщення, з якою нам допомагає “Турбоатом”. Модернізація, договір на яку сьогодні підписаний, дозволить підвищити електричну потужність орієнтовно на 100 МВт. Хочу зазначити, що ваша продукція зарекомендувала себе з кращого боку. Конкурентів “Турбоатому” ми не бачимо в усьому світі, – заявив Андрій Петрук.

Українські конструктори знайшли цікаве рішення, як мінімізувати витрати на модернізацію: мова про використання резервних роторів на станції. Саме це дозволило знизити витрати на виконання робіт. Перший модернізований ротор буде готовий до відвантаження на Южно-Українську АЕС вже на початку квітня.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh