Здоров'я

Майбутнє коронавірусу: три сценарії

Менш ніж за три місяці епідемія коронавірусу поширилася з Китаю в більш ніж 60 країн. В країні походження кількість нових інфекцій в даний час зменшується, а в Європі і США число заражених людей збільшується з кожним днем. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) в даний час оцінює ризик всесвітнього поширення цього захворювання як дуже високий. «Ми підвищили нинішню оцінку ризику до дуже високого з раніше високого рівня», — сказавши наприкінці минулого тижня глава ВООЗ у Женеві. Але все ще є шанс зупинити поширення нового вірусу SARS-CoV-2.

Крім розвитку пандемії і можливого придушення вірусу, існує також ймовірність того, що вірус, як і сезонний грип, може повертатися хвилеподібно кожен рік.

Поки ще занадто рано для оцінки того, чи може коронавірус дива таким сезонним явищем, як грип в майбутньому. Але, за словами Пітера Хотеса з Медичного коледжу Бейлора в Техасі, інші віруси сімейства короно, як відомо, «з’являються в північній півкулі в зимові місяці, а потім знову зникають». Це також може бути у випадку з SARS-CoV-2.

Якщо це так, то незабаром почнеться зниження кількості нових інфекцій. У поєднані з глобальними зусиллями по виділенню носіїв це заощадить час, коли вдасться розробити вакцину або ліки для лікування. В даний час ВООЗ поки що чекає таку хвилю вірусу раз в рік, поки достатня кількість вакцини SARS-CoV-2 не стане доступним для населення в цілому.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України