Майбутнє коронавірусу: три сценарії

Менш ніж за три місяці епідемія коронавірусу поширилася з Китаю в більш ніж 60 країн. В країні походження кількість нових інфекцій в даний час зменшується, а в Європі і США число заражених людей збільшується з кожним днем. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) в даний час оцінює ризик всесвітнього поширення цього захворювання як дуже високий. «Ми підвищили нинішню оцінку ризику до дуже високого з раніше високого рівня», — сказавши наприкінці минулого тижня глава ВООЗ у Женеві. Але все ще є шанс зупинити поширення нового вірусу SARS-CoV-2.

Крім розвитку пандемії і можливого придушення вірусу, існує також ймовірність того, що вірус, як і сезонний грип, може повертатися хвилеподібно кожен рік.

Поки ще занадто рано для оцінки того, чи може коронавірус дива таким сезонним явищем, як грип в майбутньому. Але, за словами Пітера Хотеса з Медичного коледжу Бейлора в Техасі, інші віруси сімейства короно, як відомо, «з’являються в північній півкулі в зимові місяці, а потім знову зникають». Це також може бути у випадку з SARS-CoV-2.

Якщо це так, то незабаром почнеться зниження кількості нових інфекцій. У поєднані з глобальними зусиллями по виділенню носіїв це заощадить час, коли вдасться розробити вакцину або ліки для лікування. В даний час ВООЗ поки що чекає таку хвилю вірусу раз в рік, поки достатня кількість вакцини SARS-CoV-2 не стане доступним для населення в цілому.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh