ЄС|NATO

Турецька компанія Aselsan представила модернізацію свого легкого бойового модуля SARP для боротьби з безпілотниками

Нові системи боротьби з малими безпілотниками Туреччини: 40 мм програмовані гранати ATOM комплексу SARP та 35 мм програмовані снаряди для автоматичних гармат Korkut

Проблема дешевих і доступних безпілотників, які масово застосовуються в сучасній війні, і від яких, як показує досвід Донбасу, не може повністю захистити війська жодна система РЕБ, викликає серйозне занепокоєння у всіх сучасних арміях, де є військова стратегія та логічна оборонна політика. Найбільш оптимальним засобом боротьби з безпілотниками різних типів, а також з літаками, що низько летять, і вертольотами на даний момент є артилерійські системи з програмованими снарядами.

Про це повідомляє Юрій Бутусов.

Турецька компанія Aselsan представила модернізацію свого легкого бойового модуля SARP, оптимізованого для боротьби з піхотою супротивника та безпілотниками. SARP оснащується кулеметом різного калібру та стандартним автоматичним гранатометом 40 мм. Він оснащений новим прицільно-розвідувальним комплексом IHTAR – до нього входить радар, оптико-локаційна станція, система РЕБ для встановлення перешкод, система працює 24/7 з оглядом у 360 градусів. Виявлення наземних або повітряних цілей можливе як радаром, в активному режимі, так і лише оптикою, в пасивному режимі, тобто без жодного випромінювання, потайливо.

При виявленні безпілотника або наземних цілей, наприклад – піхоти в траншеї, модуль SARP за допомогою радара визначає параметри мети і автоматично видає цільову вказівку системі управління вогнем, а в 40 мм гранату миттєво встановлюються дані дистанції та висоти підриву для знищення мети. Всі зміни в автоматичному режимі. Оператор маркує ціль та натискає на спуск. Таким чином, модуль перетворюється на універсальний засіб ураження цілей на передовий – наприклад, одиночного піхотинця на дистанції в кілометр, невеликого квадрокоптера.

Для ураження безпілотників, а також маловисотних високошвидкісних цілей, включаючи літаки та вертольоти, Aselsan розробила також 35 мм програмований снаряд для зенітно-артилерійського комплексу Коркут.

І Aselsan готова забезпечити постачання в Україну своїх систем озброєнь

Ми могли б отримати відмінні системи ППО для прикриття військ на передовій, а також для ураження піхоти та легкоброньованої техніки. Програмовані боєприпаси значно розширюють можливості сучасної артилерії. Російські безпілотники регулярно вилітають над нашими позиціями, ведуть розвідку, коригування артогню, скидають невеликі бомби. На передовий необхідно також виявлення та поразка одиночних солдатів супротивника, окремих вогневих точок. Ці завдання програмовані снаряди та гранати виконають дешевше та точніше, ніж керовані ракети.

Як показав досвід Карабаха, такі артилерійські системи з малим часом реакції потрібні і для прикриття мобільних ЗРК військової ППО.

Україна, як і раніше, не виробляє жодних видів снарядів, і тільки збирається розгорнути виробництво гранат для автоматичних гранатометів – але, на жаль, 30 мм, радянського зразка, що не програмуються.

Варто вивчити світовий досвід та освоїти виробництво снарядів тих систем, де ми можемо отримати доступ до ліцензійного виробництва та програмованих підривників. Туреччина також виробляє свої 76 мм та 155 мм знаряддя та снаряди до них, необхідні пороху та вибухівку.

Співпраця з Туреччиною може нам відкрити доступ до цих важливих критичних технологій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України