Отже, Туреччина продала таки Україні партію ударних безпілотників Bayraktar TB2 згідно контракту між “Укрспецекспорт” і Baykar Makina.
Що ж ми отримали за 69 млн, давайте спробуємо розібратися – повідомляє Serg Marco .
- Потолок – 6750 м.
- Час автономного польоту – 24 години.
- Вага 650 кг.
- Вантажопідйомність 50 кг.
- Радіус дій 150 км.
Загалом ми маємо тактичний ударний середньовисотний БПЛА який може нести корисне навантаження в 50 кг на швидкостях до 230 км / год і може долітати до окупованих російськими військами українського кордону. При цьому несе керовані протитанкові ракети і бомби.
Це не MQ Reaper, але і не Антонівська Горлиця. Напевно, це найоптимальніші ТТХ для нашої війни.
Але все таки зверну вашу увагу на інший факт.
У вартість контракту включені 200 керованих ракет, два комплексу управління та йде процес планування розгортання виробництва в Україні.
І ось тут мій внутрішній біндер починає підвивати від задоволення. Ви думаєте найважливіше в БПЛА- це сам апарат?
Поголіться.
Найважливіше це боєприпас. А саме ті самі керовані ракети. Тому що процес створення ударного БПЛА починається з рішення ніж (параметри боєприпасу) необхідно вразити ті чи інші цілі. Потім виходячи з цього розробляються ракети і комплекс управління. Все це робиться максимально легким і компактним, так як від розміру і ваги в подальшому будуть залежати і ТТХ самого БПЛА. І тільки потім створюється сам БПЛА.
Створення нової гвинтівки починається зі створення нового патрона, а не навпаки. Автомати Калашникова створювалися під патрон 7.62х39 і 5.45 х 39, а не навпаки. Створення нового ударного БПЛА починається зі створення і випробувань ракет.
Власне тому у мене смикалося око коли я бачив як до сільськогосподарської коптеру Касьянова прикручували хлопавки і намагалися цей цирк видати за ударну БПЛА на який вони як небудь потім якісь ракети поставлять. Конструктори.
З турецькими БПЛА ми отримуємо весь процес дорогущих розробок ракет просто в подарунок. Готове робоче рішення при якому не треба заново винаходити велосипед витрачаючи на це десятки мільйонів доларів.
А мати підрозділи ударних беспілотніков- це дуже сильно остудить запал будь сухопутної наступальної операції з боку Росії. Просто тому що знову буде “Ви бурят? Як я радий”.
І до речі, якщо ви загугли яку вагу може нести розробляється Антоновим БПЛА Горлиця, то здивуєтеся побачивши що там ті ж самі 50 кг що і у турецького побратима.
Давайте здогадаємося з одного разу чий комплекс управління вогнем і ракети стоятимуть на Горлиці?
В загалом не Томос єдиним нас радують з боку Константинополя.
І це хороша новина.