україна оотримала бпла

Туреччина продала таки Україні партію ударних безпілотників Bayraktar TB2

Отже, Туреччина продала таки Україні партію ударних безпілотників Bayraktar TB2 згідно контракту між “Укрспецекспорт” і Baykar Makina.

Що ж ми отримали за 69 млн, давайте спробуємо розібратися – повідомляє Serg Marco .

  • Потолок – 6750 м.
  • Час автономного польоту – 24 години.
  • Вага 650 кг.
  • Вантажопідйомність 50 кг.
  • Радіус дій 150 км.

Загалом ми маємо тактичний ударний середньовисотний БПЛА який може нести корисне навантаження в 50 кг на швидкостях до 230 км / год і може долітати до окупованих  російськими військами українського кордону. При цьому несе керовані протитанкові ракети і бомби.

Це не MQ Reaper, але і не Антонівська Горлиця. Напевно, це найоптимальніші ТТХ для нашої війни.

Але все таки зверну вашу увагу на інший факт.

У вартість контракту включені 200 керованих ракет, два комплексу управління та йде процес планування розгортання виробництва в Україні.

І ось тут мій внутрішній біндер починає підвивати від задоволення. Ви думаєте найважливіше в БПЛА- це сам апарат?

Поголіться.

Найважливіше це боєприпас. А саме ті самі керовані ракети. Тому що процес створення ударного БПЛА починається з рішення ніж (параметри боєприпасу) необхідно вразити ті чи інші цілі. Потім виходячи з цього розробляються ракети і комплекс управління. Все це робиться максимально легким і компактним, так як від розміру і ваги в подальшому будуть залежати і ТТХ самого БПЛА. І тільки потім створюється сам БПЛА.

Створення нової гвинтівки починається зі створення нового патрона, а не навпаки. Автомати Калашникова створювалися під патрон 7.62х39 і 5.45 х 39, а не навпаки. Створення нового ударного БПЛА починається зі створення і випробувань ракет.

Власне тому у мене смикалося око коли я бачив як до сільськогосподарської коптеру Касьянова прикручували хлопавки і намагалися цей цирк видати за ударну БПЛА на який вони як небудь потім якісь ракети поставлять. Конструктори.

З турецькими БПЛА ми отримуємо весь процес дорогущих розробок ракет просто в подарунок. Готове робоче рішення при якому не треба заново винаходити велосипед витрачаючи на це десятки мільйонів доларів.

А мати підрозділи ударних беспілотніков- це дуже сильно остудить запал будь сухопутної наступальної операції з боку Росії. Просто тому що знову буде “Ви бурят? Як я радий”.

І до речі, якщо ви загугли яку вагу може нести розробляється Антоновим БПЛА Горлиця, то здивуєтеся побачивши що там ті ж самі 50 кг що і у турецького побратима.

Давайте здогадаємося з одного разу чий комплекс управління вогнем і ракети стоятимуть на Горлиці?

В загалом не Томос єдиним нас радують з боку Константинополя.

І це хороша новина.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh