Авторські статті

Турчинов: Європейська інтеграція залишається пріоритетом нашої зовнішньої і внутрішньої політики

Голова Верховної Ради України, в.о. Президента України Олександр Турчинов висловлює вдячність Президії Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща за солідарність з Україною і сподівається, що ця зустріч сприятиме зміцненню відносин між нашими країнами.

Відкриваючи у понеділок засідання Президії Асамблеї, у якому взяли участь Голова Сейму Литовської Республіки Лорета Граужинєнє і Маршалок Сенату Республіки Польща Богдан Борусевич, О.Турчинов підкреслив, що історія наших стосунків підтверджує солідарність і надійну підтримку нашої держави народами Литви і Польщі, їхнього депутатського корпусу.

Українська держава, сказав він, сьогодні «зіткнулася з викликом – її територіальній цілісності і суверенітету загрожує небезпека». «Нам потрібна дієва підтримка наших друзів», – наголосив керівник Парламенту, висловивши вдячність Сенату Республіки Польща за прийняту Постанову, а Сейму Литовської Республіки – за Заяву, де висловлюється підтримка України у протистоянні агресорам.

Голова Верховної Ради також висловив вдячність парламентам Польщі та Литви за активні дії у європейських структурах, спрямовані на звернення уваги європейського співтовариства до України у нинішній складній ситуації.

Крім того, О.Турчинов наголосив, що європейська інтеграція залишається пріоритетом нашої зовнішньої і внутрішньої політики. «Сьогодні ключовим завданням є якнайшвидше підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Євросоюзом, – заявив О.Турчинов. – Підписання Угоди та визначення європейських перспектив України стануть гідною відповіддю українцям, які стали на захист європейських цінностей на Майдані».

На його думку, створення найближчим часом зони вільної торгівлі з країнами ЄС стане потужним імпульсом для національної економіки України, а також «великого значення» для українців матиме запровадження безвізового режиму між Україною та Євросоюзом.

За словами керівника Парламенту, з урахуванням поточної політичної ситуації в Україні та її впливу на безпекову ситуацію в Європі найбільш актуальним є посилення контактів між профільними комітетами Верховної Ради, Сейму Литви та Сенату Польщі.

Він висловив переконання, що сьогоднішнє засідання Президії тристоронньої Асамблеї сприятиме також поглибленню українсько-польсько-литовських взаємин у розв’язанні міжнародних проблем.

За підсумками засідання Сторони підписали Спільну заяву.

Під час брифінгу за підсумками засідання Президії Асамблеї Л.Граужинєнє та Б.Борусевич заявили про підтримку позиції нашої держави, її суверенітету, незалежності та територіальної цілісності.

Голови Сейму Литовської Республіки і Сенату Республіки Польща засудили російську агресію щодо України, підкресливши, що такі дії спрямовані «проти усього світу, проти миру у світі».

Зокрема, Б.Борусевич назвав російську агресію «фатальною» не тільки для України, а й для усього світу, оскільки йдеться про порушення існуючих кордонів.

Л.Граужинєнє і Б.Борусевич висловили сподівання, що російські політичні сили і суспільство знайдуть спосіб зупинити агресію.

Л.Граужинєнє також назвала «радісною звісткою» готовність України до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.