Трудова палата Австрії: відпустка у період коронавіруса може коштувати вам роботи

Межі 31-ї країни Європи булі відкриті для всіх австрійців з учорашнього дня. Кожен, хто їде в ці країни, більше не потребує негативного тесту на вірус і більше не повинний поміщатися в карантин після повернення. Так що ніщо не заважає літнім канікулам за кордоном — принаймні, так здається. Фактично ж, перебування в Італії, Хорватії, Греції в даний час може викликати деякі проблеми, витрати і, насамперед, наслідки за трудовим законодавством.

Кордони відкриті, але МЗС встановив всі європейські країни на рівні 4 небезпеки. Таким чином, застосовується «високий ризик небезпеки». МЗС Австрії також радить відмовитися від непотрібних поїздок.

Що це означає з точки зору трудового права?

Зараження коронавірусом під час перебування в одній з цих країн може призвести до можливого припинення трудових відносин, сказав експерт з трудового права AK Олександр Томанек. Однак експерт визнав, що рішення повинні прийматися індивідуально в кожному окремому випадку. Зараження під час поїздки в іншу країну буде недостатнім для призупинення оплат, так як цифри в цих країнах аналогічні тим, що в Австрії. Тому має бути встановлено відсутність необережності у поведінці відпускника.

«Правова ситуація чітко каже, що в разі створення самим собі проблем для здійснення трудової діяльності за станом здоров’я, людина звільняється від оплати лікарняного. І це вирішує суд, хоча поки немає судової практики з приводу таких поїздок в райони епідемії. «Тим не менше, якщо ви захворіли коронавірусом у відпустці в Італії, незважаючи на попередження про поїздку, оплата за лікарняним листом може бути зупинена до тих пір, поки ви не зможете правдоподібно розповісти про те, що ви дотримувалися заходів безпеки», — сказав експерт Палати.

Відпускники повинні знати ще одну річ про поїздкив регіони, для яких існує не тільки високий ризик для небезпеки, але і застосовується фактичне попередження про поїздки. У разі, якщо рівень захворюваності CoV там знову зростає і потрібна термінова репатріація, то МЗС може зажадати відшкодувати витрати по поверненню на батьківщину. Це регулюється Законом про консульський захист. В принципі, можна укласти договір з додатковою страховкою перед початком поїздки, що дозволить уникнути високих витрат.

Тому поїздка на море в цьому році може представляти певний ризик, навіть якщо в даний час тільки теоретичний. Саме тому Палата праці закликає все ретельно зважити, перш ніж вирушати в те чи інше місце у відпустку.

За матеріалами:https://www.heute.at/
Фото:https://www.heute.at/

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh