Економіка

Будівництво стратегічних проектів на Південній АЕС гальмується через нестачу коштів

Будівництво нової системи охолодження Південно-Українській АЕС та добудова Ташлицької ГАЕС гальмується через складне фінансове становище Енергоатому

Передає прес-служба Енергоатому.

12 червня відбулося засідання оперативного штабу з виконання стратегічних проектів на ЮАЕС. У ньому взяли участь фахівці Южно-Українського енергокомплексу, генерального підрядника – ПАТ «Юженергобуд», а також генпроектувальників – Харківського науково-дослідного проектно-конструкторського інституту «Енергопроект» та Інституту «Укргідропроект». Головувала директор з інвестицій і перспективного розвитку ДП «НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова.

Як зазначили виконавці робіт, готовність бризкальних басейнів №1 і №2, які будують в рамках реконструкції системи технічного водопостачання ЮАЕС становить 90%. Сьогодні там працює понад 200 будівельників.

Будівництво стратегічних проектів на ЮАЕС гальмується через нестачу коштів - Країна Сьогодні — Новини України Онлайн

Будівництво бризкальних басейнів, липень 2019

Основні сили сконцентровані на спорудженні насосної станції для басейнів. Триває облаштування водозабірної споруди, монтаж металоконструкцій каркасу і насосних агрегатів.

Будівництво стратегічних проектів на ЮАЕС гальмується через нестачу коштів - Країна Сьогодні — Новини України Онлайн

На добудові Ташлицькій ГАЕС працює 40 робітників. Готовність гідроагрегату  №3 складає 90%, готовність водоводу – 80%. Триває монтаж електротехнічного обладнання.

Члени штабу наголосили на тому, що  інтенсивність робіт могла би бути вищою, але цьому заважає складне фінансове становище Енергоатому.

Заборгованість перед НАЕК «Енергоатом» зростає. На середину цього тижня вона склала більше 20 млрд грн, –  констатувала Тетяна Амосова.

Вона додала, що через нестачу коштів відбувається відставання від термінів будівництва основних робіт. Причина цьому – не погашено кредиторську заборгованість за 2019 рік та не забезпечено першочергову оплату заробітної платні підрядникам.

Це виключно об’єктивні причини: підрядник не може закупити матеріали, бо ми не маємо можливості оплатити кредиторську заборгованість. В таких умовах ми особливо вдячні нашим підрядникам за те, що змогли зберегти висококваліфікований персонал і максимально можливі темпи робіт, – підкреслила директор з інвестицій і перспективного розвитку Енергоатома.

Нагадаємо, що реконструкція систем охолодження ЮАЕС триває з 2016 року та передбачає будівництво насосної станції, струменеспрямовуючої споруди та бризкальних басейнів загальною площею понад 77 гектарів, на які буде подаватися вода з Ташлицького водосховища де вона буде розбризкуватись для додаткового охолодження. Завдяки новій системі охолодження влітку станція буде виробляти на 1,2 ГВт електроенергії більше.

Будівництво стратегічних проектів на ЮАЕС гальмується через нестачу коштів - Країна Сьогодні — Новини України Онлайн

Добудова Ташлицької ГАЕС. В шахту генератора встановили ротор гідроагрегату №3, січень 2019

Крім того, триває добудова Ташлицької ГАЕС, яка є складовою  Южно-Українського енергокомплексу. ГАЕС буде покривати вечірні та ранішні піки споживання електроенергії. Наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» від 12 березня 2019 року визначено введення в експлуатацію 6 гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України