Новини з Австрії

Трудова палата Австрії: відпустка у період коронавіруса може коштувати вам роботи

Межі 31-ї країни Європи булі відкриті для всіх австрійців з учорашнього дня. Кожен, хто їде в ці країни, більше не потребує негативного тесту на вірус і більше не повинний поміщатися в карантин після повернення. Так що ніщо не заважає літнім канікулам за кордоном — принаймні, так здається. Фактично ж, перебування в Італії, Хорватії, Греції в даний час може викликати деякі проблеми, витрати і, насамперед, наслідки за трудовим законодавством.

Кордони відкриті, але МЗС встановив всі європейські країни на рівні 4 небезпеки. Таким чином, застосовується «високий ризик небезпеки». МЗС Австрії також радить відмовитися від непотрібних поїздок.

Що це означає з точки зору трудового права?

Зараження коронавірусом під час перебування в одній з цих країн може призвести до можливого припинення трудових відносин, сказав експерт з трудового права AK Олександр Томанек. Однак експерт визнав, що рішення повинні прийматися індивідуально в кожному окремому випадку. Зараження під час поїздки в іншу країну буде недостатнім для призупинення оплат, так як цифри в цих країнах аналогічні тим, що в Австрії. Тому має бути встановлено відсутність необережності у поведінці відпускника.

«Правова ситуація чітко каже, що в разі створення самим собі проблем для здійснення трудової діяльності за станом здоров’я, людина звільняється від оплати лікарняного. І це вирішує суд, хоча поки немає судової практики з приводу таких поїздок в райони епідемії. «Тим не менше, якщо ви захворіли коронавірусом у відпустці в Італії, незважаючи на попередження про поїздку, оплата за лікарняним листом може бути зупинена до тих пір, поки ви не зможете правдоподібно розповісти про те, що ви дотримувалися заходів безпеки», — сказав експерт Палати.

Відпускники повинні знати ще одну річ про поїздкив регіони, для яких існує не тільки високий ризик для небезпеки, але і застосовується фактичне попередження про поїздки. У разі, якщо рівень захворюваності CoV там знову зростає і потрібна термінова репатріація, то МЗС може зажадати відшкодувати витрати по поверненню на батьківщину. Це регулюється Законом про консульський захист. В принципі, можна укласти договір з додатковою страховкою перед початком поїздки, що дозволить уникнути високих витрат.

Тому поїздка на море в цьому році може представляти певний ризик, навіть якщо в даний час тільки теоретичний. Саме тому Палата праці закликає все ретельно зважити, перш ніж вирушати в те чи інше місце у відпустку.

За матеріалами:https://www.heute.at/
Фото:https://www.heute.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України