Авторські статті

Трішки про Майдан з середини, з його серця

Я на Майдані з перших днів його існування, як “живого організму” держави. Я тут з того часу, коли нас було близько сотні, потім під тисячу, а згодою нас уже було 500 000 чоловік. 

Нас назвали “фашистами”, “екстремістами”, “бидлом”, “продажними”… цей список можна продовжувати дуже довго та я не впевнена, що потрібно. Проте я хочу написати цей лист-звернення, до громадян від першої особи, від себе. 

Коли я вперше прийшла на Майдан, на ньому не було жодного медпункту, не було жодної кухні, жодного намету. Стояли лише в ряд декілька десятків беркутівців, авто, з якого виголошували промови, близько 200 активістів та декілька будиночків, які встановили для новорічного ярмарку, і заготовки до майбутньої “кривавої ЙОлки”.

Тоді ще ніхто не знав, що через декілька днів, місце майбутньої МИРНОЇ акції протесту проти НЕ підписання Угоди про Асоціацію з ЄС омиється кров’ю людей. З авто лунали заклики, гасла, емоції, прохання, на сходинках Майдану стояли люди, які підтримували виступаючих, а в повітрі щось віяло розумінням з боку влади і такою довгоочікуваною перемогою.

Проте усе змінила лише одна ніч з 30 листопада на 1 грудня. Ті, хто ще вчора сидів біля екрану телевізора і засуджував людей, які стоять на Майдані уже сьогодні приїхав до Києва і ставали поруч з нами. Одна ніч змінила світогляд населення. 1-го грудня 2013 року більшість мітингувальників уже стояли не за Угоду, а проти беззаконня влади.

Я хочу трішки розповісти про Майдан з середини, з його серця.
На Майдані відсутня корупція. Тут ніхто нікому не дає хабарів, не просить когось із сотників замовити «словечко» за нього і чимось допомогти, або щось виділити для того, щоб вкрасти. Тут лікарі лікують безкоштовно, а не чекають поки ти даси їм «на шоколадку».

На Майдані люди, які годують, розносять чай, бутерброди не просячи чайових, не плюючи в тарілки, поки несуть їх до Вас і не бояться бігати під світло-шумовими гранатами, пострілами. Тут лікарі лікують хворих не за десятки тисяч гривень, а «копійчаними» ліками, які можна купити у будь-якій аптеці.

На Майдані люди займаються благочинністю не на камери, а просто так… без пафосу. Саме тут, наші війська самооборони захищають людей, а не окремих владних осіб. Тут не крадуть, не ґвалтують, не б’ються, не зраджують, не порушують громадський порядок, не п’ють… саме тут та форма держави до якої ми прагнемо.

Саме тут і є ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО. Майдан – це маленька держава у великій державі. Тут вам посміхаються, тут не страшно ходити вночі, тебе захищають справжні і мужні чоловіки. Тут поважають жінок, поважають старших, поважають один одного. На Майдані немає в’язниць, тому що немає правопорушників.

То чим поганий Майдан. Тим, що він розібрав бруківку? А чи коштує та бруківка стільки, скільки коштує життя людини? Чи коштують ті загорожі стільки, як здоров’я людини? Ми звертаємо увагу на те, що місто «зруйнували», а подивіться скільки міст у нас в занепаді, скількох сіл немає на карті України, тому що вони вимирають? Скільки стін у Вашому місті розмальовані свастикою, матюкливими словами? Подивіться на Ваші дороги, а чи вони у тому стані, у якому мають бути за правилами, ГОСТами і стандартами? Чи у Вас забезпечені дитячі садки, школи, лікарні, навчальні заклади? Чи отримуєте Ви гідну заробітну плату, соціальні виплати, чи достатньо Вам цього прожиткового мінімуму? Тоді ще Майдану не було? А Ви уже не мали нічого!

То може вся проблема не в Майдані, а у тому, що країна жила з одними і тими ж злодіями, які лише крали і крали! Збагачували себе і свою родину, а вас «годували» лише обіцянками!
Нас лякають з телеекрану тим, що в ЄС нам буде гірше, а тим часом їхні діти навчаються за кордоном, живуть там, роблять бізнес. Той, хто говорить нам, що там погано, склавши свої повноваження їде до сина в країну ЄС.

Чи це не смішно? Чи це не привід для вас задуматись? Не живіть новинами брехливих каналів, думайте самі і аналізуйте! Нам жити в цій країні.

P.S. Людей били, калічили, вбивали, катували, залякували… і найголовніше, що нам міністр говорив про те, що порушуємо МИ, МАЙДАНІВЦІ. Наголошував на відповідальності. Я, як юрист, хочу тепер, КОРИСТУЮЧИСЬ ЛИШЕ КОНСТИТУЦІЄЮ УКРАЇНИ, яка, відповідно до ст.8 Конституції України, має НАЙВИЩУ ЮРИДИЧНУ СИЛУ, вказати на Ваші правопорушення. Отже:
1. Розділ І. Загальні засади.

1.1. ст. 3. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (тут без коментарів оскільки всі усе розуміють і так).
Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.

1.2. ст. 5. Ніхто не може узурпувати державну владу (в нашій країні 3 гілки влади у руках однієї людини).

1.3. ст. 8. В Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (описуючи далі правопорушення ми зможемо побачити наскільки цей принцип порушено. Тому що лише у нас підзаконні нормативні акти можуть протирічити Конституції).

1.4. ст. 15. Цензура заборонена (скільки преси, теле – радіо компаній змусили висвітлювати новини у вигідному владі форматі???).

1.5. ст. 20. Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України (це не фашистка символіка, свастика – це символи народу України, не потрібно зривати їх з людей і топтати під ногами. Ви же присягу давали під прапором).

2. Розділ ІІ. Права, свободи та обов’язки людини і громадянина.

2.1. ст. 21. Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

2.2. ст. 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Не може біти привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками (цей принцип застосовується лише в одному випадку – коли б’ють, калічать, вбивають учасників Майдану. В усіх інших випадках у нас є рівні і РІВНІШІ НАД РІВНИМИ).

2.3. ст. 27. Обов’язок держави – захищати життя людини.

2.4. ст. 28. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню (досить згадати лише водомети під час мінусової температури, які були спрямовані в натовп без думки про те, що там жінки, літні люди).

2.5. ст. 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір (а як же Закони «16» січня, якими заборонено збирати інформацію про суддів, прокурорів, працівників правоохоронних органів та інших осіб? А як же побиття Тетяни Чорновіл, а як же журналісти, оператори, просто пересічні громадяни???).

Це лише порушення за Конституцією, а скільки Законів, Постанов, Указів порушено?! Чому ніхто не судить тих, хто жорстоко побив людей, катував їх, знімав на камеру і викладав в інтернет! Чому ніхто не покараний? Тому що рука руку миє!

Слава героям Майдану! Слава тим, хто поклав життя за наше майбутнє! Ви у нашій пам’яті і у наших серцях! Бережи Вас Бог! Бережи, Боже, Вас та нашу неньку Україну!

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Майдані: картка Приватбанку 5457082230251691. НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України