Третій за тиждень спалах вищого класу потужності стався на Сонці

Третій за тиждень рентгенівській спалах вищого класу потужності X стався на Сонці.

Спалах класу X2.3 стався в 21.54 за Гринвічем у вівторок (01.54 мск середовища), її джерелом стала активна область (група сонячних плям) 1875. Ця область знаходиться на західному краю сонячного диска і скоро піде на невидиму із Землі бік світила. Це положення не вважається геоефективним, тобто таким, при якому викиди плазми при спалахах можуть досягти Землі і викликати геомагнітні обурення. Однак не виключено різке зростання потоку протонів.

Раніше, 25 жовтня, інша активна область 1882 “видала” два спалахи класу Х, які не спостерігалися на Сонце з травня 2013 року, а також цілу серію спалахів класу М. Однак ці потужні події також не призвели до геомагнітних збурень через “невдалого” положення активної області.

Сонячні спалахи в залежності від потужності рентгенівського випромінювання діляться на п’ять класів: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановат на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в 10 разів.

Спалахи, як правило, супроводжуються викидами сонячної плазми, хмари якої, досягаючи Землі, можуть провокувати магнітні бурі.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh