Авторські статті

Третій за тиждень спалах вищого класу потужності стався на Сонці

Третій за тиждень рентгенівській спалах вищого класу потужності X стався на Сонці.

Спалах класу X2.3 стався в 21.54 за Гринвічем у вівторок (01.54 мск середовища), її джерелом стала активна область (група сонячних плям) 1875. Ця область знаходиться на західному краю сонячного диска і скоро піде на невидиму із Землі бік світила. Це положення не вважається геоефективним, тобто таким, при якому викиди плазми при спалахах можуть досягти Землі і викликати геомагнітні обурення. Однак не виключено різке зростання потоку протонів.

Раніше, 25 жовтня, інша активна область 1882 “видала” два спалахи класу Х, які не спостерігалися на Сонце з травня 2013 року, а також цілу серію спалахів класу М. Однак ці потужні події також не призвели до геомагнітних збурень через “невдалого” положення активної області.

Сонячні спалахи в залежності від потужності рентгенівського випромінювання діляться на п’ять класів: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановат на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в 10 разів.

Спалахи, як правило, супроводжуються викидами сонячної плазми, хмари якої, досягаючи Землі, можуть провокувати магнітні бурі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.