1. Білорусь
Згідно з дослідження видання Independent, більше за всіх люблять спиртне в Білорусі! На кожного жителя країни тут припадає близько 17,3 літрів алкоголю на рік, і більшу частину з них складають міцні напої.
2. Литва
У Литві на душу населення припадає 12,7 літрів чистого алкоголю, а улюблений напій тут – пиво.
3. Чехія
Чехія – це одна з тих країн, яка знайома своїми сортами пива і традиціями вживання пінного напою не менше, ніж Японія – своїми суші і ролами. Чехи готові пити напій всюди, в тому числі, на робочому місці. Якщо ви прийдете на пивоварне підприємство, то неодмінно побачите там бочку з безкоштовним пінним, яка доступна для всіх працівників даного заводу.
4. Хорватія
Серед усього алкогольного достатку балканської країни, для якої власні виноградники – предмет особливої гордості, виділяється лікер, виготовлений зовсім з інших ягід. Його називають мараскін і готують із спеціального сорту вишні, що подрібнюється разом з кісточками. Це надає мараскину спеціальний тонкий присмак, схожий на аромат гіркого мигдалю.
5. Австрія
Кожен австрієць випиває у рік близько 120 літрів пива. А всього на 150 пивоварнях Австрії виробляють 360 сортів пива – 10 гекалітрів в рік.
6. Португалія
Алкогольна індустрія – одна з головних галузей цієї чарівної країни. При широкій розповсюдженості, алкоголізм в цій країні не сильно виражений, а вживання спиртних напоїв на вулиці не прийнятно, тому що місцеві кафе та ресторани дуже дешеві, і кожен може дозволити собі пообідати там з келихом вина або посидіти з друзями, випити пива.
7. Франція
У Франції вино подають до будь-якої трапези крім, хіба що, сніданку. Часто вино тут навіть доступніше і дешевше ніж питна вода, причому напої, вироблені за межами власної країни, більшість французів не визнає. У магазинах теж рідко коли зустрінеш який-небудь не французький алкоголь.
8. Ірландія
У цій країні випивка вважається традиційним національним заняттям. Порівняно з іншими країнами, що тут спостерігається найбільша кількість людей, залежних від алкоголю або які вживають пиво і спиртні напої частіше двох-трьох разів у тиждень. Історія ірландців підштовхує до частого вживання алкоголю. Раніше країна часто опинялася в руках загарбників. Звідси депресії і поганий настрій у населення. А як виправити поганий настрій? Звичайно, випити! Так і склався ірландський менталітет. Навіть побутує прислів’я: “якщо ти не п’є єш, значить, ти не ірландець”.
9. Естонія
Житель Естонії старше 15 років випиває 12,45 літрів чистого алкоголю на одного жителя в рік, в той час, як середній європеєць випиває 11,9 літрів.
10. Болгарія
У Болгарії з алкоголем є певні проблеми і це стосується не якості або асортименту алкоголю, а того, що рівень алкоголізму в країні в кілька разів перевищує європейські показники. Купити алкоголь можна практично скрізь і без особливих проблем, вибір великий, а ціни доступні.
11. Люксембург
Самий традиційний люксембурзька алкоголь – Quetsch (лікер з сливи).
12. Німеччина
Німці, може, і не головні споживачі пива в Європі, але віддавати цьому напою почесті так не вміє ніхто. Мова, звичайно ж, в першу чергу про знамениті народні гуляння Октоберфест, які щороку збирають у Мюнхені кілька мільйонів шанувальників цього напою з усіх кінців світу.
13. Росія
У Росії, може бути, п’ють менше, ніж у Німеччині, але по-іншому – багато міцного алкоголю за один раз. Така поведінка набагато більш шкідлива для здоров’я, ніж вживання невеликої кількості алкоголю, скажімо, багаторазово протягом тижня.
14. Екваторіальна Гвінея
Гвінея обійшла за обсягами споживання алкоголю на душу населення всіх своїх африканських сусідів, здебільшого завдяки тій бурді, яку тут у величезних кількостях виробляють нелегально за оригінальним рецептом випивки з бананів. Гордість країни – міцний напій «Вараги», відомий також як «джин війни», бо раніше його використовували для підтримки бойового духу місцевих воїнів.
15. Польща
Поляки п’ють не так багато і між собою діляться історіями про завжди питущих фінів, які перебувають у запої з п’ятниці по понеділок, або про 5 літрів пива, які випиваються німцем за вечір.