Тільки 34% респондентів позитивно ставляться до ЄС

У поточному дослідженні Євробарометра, проведеному в Австрії, тільки 34% респондентів позитивно ставляться до ЄС, що на 14 пунктів нижче середнього показника по ЄС

Більшість в Австрії та ЄС виступають за те, щоб у Європейського союзу було більше повноважень для подолання пандемії коронавіруса.

Вісім відсотків опитаних в Австрії дуже позитивно ставляться до ЄС, 26 відсотків – позитивно. Навпаки, п’ять відсотків австрійців дуже негативно ставляться до Європейського союзу, 22 відсотки – негативно, а 39 відсотків відносяться до ЄС нейтрально.

47 відсотків респондентів в Австрії заявили, що ЄС йде в неправильному напрямку (49 відсотків в середньому по ЄС), і лише третина вважає, що справи йдуть у правильному напрямку. 53 відсотки в Австрії були задоволені заходами ЄС по боротьбі з пандемією корони, і тільки 48 відсотків в ЄС в цілому. Солідарність між країнами ЄС була описана як незадовільна 51 відсоток в Австрії і 53 відсотках у всьому ЄС.

61 відсоток в Австрії і 74 відсотки в ЄС виступають за те, щоб у ЄС було більше повноважень для боротьби з кризою. На думку респондентів, ЄС повинен зосередитися на доступі до вакцин як в Австрії, так і в усьому ЄС.

Саме федеральний уряд зумів зіпсувати імідж ЄС у австрійців, вважає Клаудія Гамон, офіційний представник NEOS в Європі і член Європейського парламенту. У повідомленні вона нагадала про звинувачення канцлера Себастьяна Курца і міністра фінансів Гернота Блюмеля. «Щоб відволікти увагу від власних помилок при замовленні вакцин і схвалення фінансової допомоги, вони висунули безпідставні звинувачення на адресу європейських інститутів і тим самим назавжди зіпсували відносини з Союзом».

Однак для європейського міністра Каролін Едтстадлер (ÖVP) однієї критики ЄС недостатньо. «Тепер ми повинні дивитися в майбутнє і тісно співпрацювати, щоб ЄС став сильнішим після пандемії і міг набагато швидше і ефективніше реагувати на кризи в майбутньому», – підкреслила Едтстадлер. «Пандемія ще раз показала, що ЄС повинен реагувати швидше і рішучіше, а також краще спілкуватися зі окремими країнами», – заявила глава делегації ÖVP в Європейському парламенті Агеліка Вінціг.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh