Новини з Австрії

Тільки 34% респондентів позитивно ставляться до ЄС

У поточному дослідженні Євробарометра, проведеному в Австрії, тільки 34% респондентів позитивно ставляться до ЄС, що на 14 пунктів нижче середнього показника по ЄС

Більшість в Австрії та ЄС виступають за те, щоб у Європейського союзу було більше повноважень для подолання пандемії коронавіруса.

Вісім відсотків опитаних в Австрії дуже позитивно ставляться до ЄС, 26 відсотків – позитивно. Навпаки, п’ять відсотків австрійців дуже негативно ставляться до Європейського союзу, 22 відсотки – негативно, а 39 відсотків відносяться до ЄС нейтрально.

47 відсотків респондентів в Австрії заявили, що ЄС йде в неправильному напрямку (49 відсотків в середньому по ЄС), і лише третина вважає, що справи йдуть у правильному напрямку. 53 відсотки в Австрії були задоволені заходами ЄС по боротьбі з пандемією корони, і тільки 48 відсотків в ЄС в цілому. Солідарність між країнами ЄС була описана як незадовільна 51 відсоток в Австрії і 53 відсотках у всьому ЄС.

61 відсоток в Австрії і 74 відсотки в ЄС виступають за те, щоб у ЄС було більше повноважень для боротьби з кризою. На думку респондентів, ЄС повинен зосередитися на доступі до вакцин як в Австрії, так і в усьому ЄС.

Саме федеральний уряд зумів зіпсувати імідж ЄС у австрійців, вважає Клаудія Гамон, офіційний представник NEOS в Європі і член Європейського парламенту. У повідомленні вона нагадала про звинувачення канцлера Себастьяна Курца і міністра фінансів Гернота Блюмеля. «Щоб відволікти увагу від власних помилок при замовленні вакцин і схвалення фінансової допомоги, вони висунули безпідставні звинувачення на адресу європейських інститутів і тим самим назавжди зіпсували відносини з Союзом».

Однак для європейського міністра Каролін Едтстадлер (ÖVP) однієї критики ЄС недостатньо. «Тепер ми повинні дивитися в майбутнє і тісно співпрацювати, щоб ЄС став сильнішим після пандемії і міг набагато швидше і ефективніше реагувати на кризи в майбутньому», – підкреслила Едтстадлер. «Пандемія ще раз показала, що ЄС повинен реагувати швидше і рішучіше, а також краще спілкуватися зі окремими країнами», – заявила глава делегації ÖVP в Європейському парламенті Агеліка Вінціг.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України