Подорожі

Оформлення “білого паспорту” у разі втрати закордонного – що потрібно знати

Оформлення посвідчення особи на повернення в Україну або, як кажуть в народі, документ для повернення додому

Перебуваючи за кордоном багато з нас потрапляли у непередбачувані ситуації, коли здавалося б всі обставини проти нас… Така ж ситуація і тоді, коли ви втратили чи у вас викрали документи. Що варто знати і робити у такому випадку?

Звернувшись до консула, вам буде оформлено посвідчення особи на повернення в Україну. Це паспортний документ, дуже часто його ще називають «білий паспорт», який дасть вам можливість повернутися на Батьківщину.

Для оформлення цього паспортного документа вам необхідно подати консулу заяву, дві фотокартки паспортного розміру, документ, виданий компетентними органами країни перебування, що підтверджує звернення з приводу втрати паспорта (наприклад довідка з поліції), документ, який підтверджує громадянство України, та сплатити консульський збір. Якщо ви потрапили у скрутне становище і крім паспорта ще й втратили гроші, за окремою заявою посвідчення на повернення може бути оформлено безкоштовно.

Пам’ятайте, що для консула дуже #важливо мати документ, який підтверджує вашу належність до громадянства України. Це значно пришвидшить, навіть у день звернення, оформлення цього документа. Тому перед поїздкою на відпочинок чи при здійсненні робочої поїздки за кордон зробіть кілька ксерокопій свого закордонного, внутрішнього паспортів, інших документів, які дозволять вас ідентифікувати, і зберігайте їх у різних місцях окремо від оригіналів, одну скановану копію надішліть собі на електронну пошту.

БАЖАЄМО ГАРНИХ ПОДОРОЖЕЙ І БЕРЕЖІТЬ СВОЇ ДОКУМЕНТИ!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України