Авторські статті

Теплиця під полікарбонат – що потрібно знати

Теплиці – поширені конструкції для вирощування овочів, квітів та інших теплолюбних культур. Теплиці використовуються для підвищення врожайності на дачних ділянках. Клімат середній широт підходить не всім культурам, які хотілося б вирощувати на дачі. А в теплиці ви зможете вирощувати майже все!

Теплиці з полікарбонату, теплиці з полікарбонату своїми руками, яку теплицю і парник вибрати, теплиці із стільникового полікарбонату, полікарбонат для теплиць, парники і теплиці ось що найчастіше шукають в інтернеті.

У величезному морі пропозицій і цін на теплиці з полікарбонату стало дуже важко орієнтуватися. На сайті http://www.kz.all.biz/ в розділі Теплицы ви зможете знайти великий вибір теплиць і матеріалів для них. У статті описано про види теплиць, матеріалах з яких виготовляються теплиці, якими характеристиками володіють матеріали і конструкції.

Яких тільки теплиць не побачиш на присадибні ділянках, дачах! Дуже часто вони побудовані овочівниками власноруч – інколи дуже вдало але все частіше зустрічаються теплиці промислового виробництва. Можна придбати готові стандартні теплиці промислового виробництва (імпортні чи вітчизняні).

На що звертати увагу при виборі та купівлі теплиці? Перш за все, теплиця повинна бути виготовлена акуратно й ретельно.

Міцність і довговічність теплиці позбавляють їхніх власників від виснажливих клопоту по ремонту.

Несучі конструкції можуть бути виконані з оцинкованої сталі холодного прокату у вигляді профілю або профільної труби або алюмінієвого профілю.

Гарні результати дає використання замість традиційного скла або плівки плит з нового прозорого стільникового полікарбонату, встановлення спеціально відбивних екранів, що пропускають споруди сонячні промені, але не випускають з нього тепло, використання теплоізоляційних матів.

Типи теплиць

Теплиці розрізняються за формою і розміром, матеріалом виготовлення каркаса для теплиць з полікарбонату. Несучі конструкції можуть бути виконані з оцинкованої сталі холодного прокату у вигляді профілю або профільної труби. але головна відмінність між ними в тому, яка найнижча температура підтримується всередині. Найбільш простий тип теплиці – неопалювальний. У ньому немає додаткового підігріву, взимку він промерзає. Зате навесні в такій теплиці грунт днем нагрівається від сонця, що дозволяє висаджувати рослини в теплиці раніше, ніж на відкритій землі. Як правило, в неопалюваному парнику вирощують ранні овочі, помідори а також квітковий і овочеву розсаду. У опалювальній теплиці можна вирощувати ваші улюблені овочі круглий рік.

Види теплиць:

1. Теплиця з вертикальними стінами

Це найпоширеніші теплиці. Завдяки тому, що стіни вертикальні, до них без праці можна прикріпити полиці і стелажі. Дах в таких теплицях зазвичай двосхилий, двері знаходиться в торцевій стіні. Висота бічних стін дорівнює приблизно 1,45 – 1,60 метра, а кут даху – 1,7 – 2,5 метра від підлоги. У середині теплиці над головою залишається багато простору. Ця конструкція є однією з найпростіших в експлуатації і виготовленні. Але має один недолік: оскільки всі чотири стіни покриті полікарбонатом, через північну частину виникають втрати тепла, а сонячне світло, який міг би компенсувати ці втрати, з цього боку практично не проникає. Тому рекомендується закривати цю сторону теплоизолирующими панелями.

2. Теплиця у формі стрілчастої арки

Така теплиця допомагає вирішити багато проблем, які пов’язані з двосхилим теплицею: стіни такої теплиці трохи вигнуті, що дозволяє мати велику площу в підставі при меншій висоті. Зробити самому теплицю такого виду досить складно. Основною складністю є необхідність вигинати покриття за формою арок. Це категорично виключає використання скла, однак для покриття можна використовувати полікарбонат потрібної товщини.

3. Теплиця з похилими стінами

У такому типі теплиць суміщені найкращі якості теплиці з вертикальними стінами і стрілчастої арки. Стіни нахилені всередину, це дозволяє мати велику площу для вирощування рослин, ніж у теплиці з вертикальними стінами або у стрілчастої арки, при цьому висота цієї теплиці менше, ніж у стрілчастої арки. Але якщо ви збираєтеся вирощувати в теплиці рослини в гірках, то це буде не зовсім зручно, тому полиці або стелажі буде незручно кріпити в похилим стінам. Щоб уникнути проблеми застою вологого повітря під дахом, її скати повинні бути досить крутими.

4. Теплиця з мансардним дахом

теплиця

У такого виду теплиць вертикальні стіни і чотирьохскатний дах, як у сінної комори голландського типу. У зв’язку з цим є більше простору над головою поблизу стін, що дозволяє не згинатися постійно при догляді за рослинами. У такій теплиці ви можете без перешкод і труднощів встановити стелажі і полиці.

5. Теплиця арочного типу

таплиця

Сьогодні теплиці з полікарбонату даного типу набирають все більшої популярності через легкість монтажу, простоти експлуатації і в цілому надійності конструкції, арочні теплиці з полікарбонату витримують значне снігове навантаження в теж час не зменшуючи простору всередині теплиці.

Теплиці за матеріалами виготовлення бувають:

З оцинкованої сталі у вигляді профілю, профільної труби
З пофарбованої сталі у вигляді профільної труби
Алюмінієві, у вигляді алюмінієвого профілю або профільної труби

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України