Студенти та викладачі Коломийського навчально-наукового інституту провели загальноміський захід “Я знаю силу Слова” в МПК “Народний дім”, присвячений Дню української писемності та мови в рамках Року Божого Слова в Україні.
Ведучі заходу Ангеліна Семенюк та Андрій Янкощук розповіли присутнім про історію виникнення свята. “День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначають в Україні, встановлене Указом Президента “Про День української писемності та мови” 9 листопада 1997 року на підтримку “ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства”, – зазначила ведуча заходу.
Пісні про українську мову дарували присутнім учениця Коломийської СШ І-ІІІ ст. № 1 ім. В. Стефаника Надія Волощук, учасниця вокально-естрадної студії “Star Dreаm” Романа Романчук, тріо студентів Коломийського навчально-наукового інституту у складі Оксани Заставної, Іванни Пігуляк та Тетяни Трофанюк, дует студентки Коломийського навчально-наукового інституту Ангеліни Семенюк і соліста МПК “Народний дім” Василя Свищука. Поезії та уривки з творів українських геніїв Ліни Костенко, Лесі Українки, Івана Франка і Тараса Шевченка декламували учень Коломийської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Александр Жиловський, студентка Коломийського навчально-наукового інституту Олена Морочило, учасниця народного драматичного театру імені Василя Симчича Ліліана Слободян (керівник – Ольга Курчій). Уривок з драматичної поеми Лесі Українки “Одержима” зіграли учасники драматичного гуртка “Елегія” Коломийського педагогічного коледжу Василь Михайлюк та Марія Сулятицька (керівник –викладач філологічних дисциплін Коломийського педагогічного коледжу Наталія Трефяк).
“Чи не єдиний мужчина серед чоловіків”, – слова Івана Франка про славну дочку України Лесю Українку, сильну волею і духом. Пошуки Бога, пошуки себе, пошуки істини та справедливості, біблійні сюжети хвилювали Лесю Українку. У творі “Одержима” Леся Українка інтерпретує біблійний сюжет – дні вчителювання Ісуса Христа, Його Розп’яття та Воскресіння. Сюжет драми вихоплює чотири важливі біблійні події: сорок днів посту Ісуса Христа в пустелі, де диявол спокушав земною владою і славою, молитву в Гетсиманському саду та спокусу учнів, Розп’яття на Голгофі і звістку про Воскресіння Месії”, – розповів глядачам ведучий заходу Андрій Янкощук.
Також у заході взяли участь зразковий ансамбль народного танцю “Дивограй” Коломийського будинку дитячої та юнацької творчості (керівник – Надія Чаленко) та середня група народного ансамблю танцю “Сварга” МПК “Народний дім” (керівник заслужений діяч мистецтв України Мирослава Воротняк), подарувавши присутнім танцювальні композиції.
Родзинкою заходу стала акція “Читаймо Біблію” в рамках Божого Слова в Україні, яка об’єднала представників всіх навчальних закладів міста Коломиї. Студенти та викладачі на сцені читали Книгу Еклезіяста, а молодь у залі стоячи слухала. Відбулося молитовне єднання молоді Коломийщини, котра молилась за мир в Україні. До присутніх звернувся духовний наставник молоді Коломийської єпархії УГКЦ отець Володимир Гуменюк: “Для кожного християнина Рік Божого Слова – це добра нагода відкрити глибини власної віри, глибше пізнати Слово Боже та жити згідно з Ним. Мета нашої Церкви – запропонувати усім вірним через читання Святого Письма зустріти Господа та єднатися в молитві”.
Наприкінці заходу з промовою до учнів та студентів звернувся голова Коломийського міськрайонного товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка Василь Глаголюк, наголосивши на важливості підтримки української мови у всіх сферах суспільного життя на всій території України. Варто зазначити, що на святі були присутні учні та вчителі всіх загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл, студенти та викладачі коледжів і вищих навчальних закладів міста Коломиї.
Мова – найдосконаліший із феноменів людського суспільства. Українська мова – мова багатомільйонного народу, вона виникла і зростала разом із ним, слугує йому знаряддям спілкування, боротьби і розвитку на всіх етапах історії країни. Мова – це процес пізнання світу; засіб усного і писемного інформаційного зв’язку в суспільстві та спілкуванні між людьми. Міра володіння мовою формує особистість людини, її інтелект, буття. Українська мова – “барвистий килим самоцвітів”, що віками ткали генії нації і прості люди. Біблія та українська мова сьогодні об’єднали всю коломийську громаду. У спільній молитві вимолюємо мир для нашої України.