Авторські статті

Головна опора східної імперії в Україні – популізм

На питання, що є сьогодні головним опертям східної імперії в Україні, є дуже проста відповідь: люмпен. Ворог вже 28-й рік каламутить Україну саме з допомогою ментального люмпена, яким легко маніпулювати, використовуючи характерні люмпенскі риси: заздрість, жадібність, ксенофобію, бажання халяви, легковірність, небажання відповідальності і нездатність до неї, схильність до простих рішень», патерналізм, відсутність критичного мислення, нездатність мислити на кілька кроків вперед, стадний інстинкт. Трохи люмпена, насправді, сидить у кожному з нас. СРСР був найвищою, найбільш розвиненою в історії системою державного популізму. Ідеальне пристрій ідеального люмпена.

Про це у своєму блозі пише журналіст і блогер Олександр Костюк.

Він зазначає, що саме люмпен був моїм опертям «російської весни» на Донбасі в 2014-м. Люмпен підняли, використавши тягу до халяви, адже всі розуміли розмови про російських зарплатах і пенсіях. Також використовували ксенофобію і легковірність, мовляв, зараз прийдуть западенці і всіх уб’ють. Нездатність мислити на кілька кроків вперед, стадний інстинкт – все це спрацювало. На кого орієнтовані всі кремлівські вкидання, всі звинувачення проти української влади і Порошенко? Для кого було придумано «Вальцман», ярлики «олігархи, бариги», всі ці «Мальдіви», «офшори», «липецькі фабрики», «торгівля на крові»? Звичайно ж, на люмпен.

За словами Костюка, основою електорату Тимошенко, Ляшко і їм подібних є саме люмпен. Спроби розробки об’ємних «Нових курсів» та організації екзотичних «Військових кабінетів» зрештою мимоволі скочуються до тем про «олігархів», тарифах, «швидкого світу». Проста конструкція «знижую тариф для люмпена – виймаю з бюджету втричі більше» є, звичайно ж, вищою математикою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

seven + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.