Головна опора східної імперії в Україні – популізм

На питання, що є сьогодні головним опертям східної імперії в Україні, є дуже проста відповідь: люмпен. Ворог вже 28-й рік каламутить Україну саме з допомогою ментального люмпена, яким легко маніпулювати, використовуючи характерні люмпенскі риси: заздрість, жадібність, ксенофобію, бажання халяви, легковірність, небажання відповідальності і нездатність до неї, схильність до простих рішень», патерналізм, відсутність критичного мислення, нездатність мислити на кілька кроків вперед, стадний інстинкт. Трохи люмпена, насправді, сидить у кожному з нас. СРСР був найвищою, найбільш розвиненою в історії системою державного популізму. Ідеальне пристрій ідеального люмпена.

Про це у своєму блозі пише журналіст і блогер Олександр Костюк.

Він зазначає, що саме люмпен був моїм опертям «російської весни» на Донбасі в 2014-м. Люмпен підняли, використавши тягу до халяви, адже всі розуміли розмови про російських зарплатах і пенсіях. Також використовували ксенофобію і легковірність, мовляв, зараз прийдуть западенці і всіх уб’ють. Нездатність мислити на кілька кроків вперед, стадний інстинкт – все це спрацювало. На кого орієнтовані всі кремлівські вкидання, всі звинувачення проти української влади і Порошенко? Для кого було придумано «Вальцман», ярлики «олігархи, бариги», всі ці «Мальдіви», «офшори», «липецькі фабрики», «торгівля на крові»? Звичайно ж, на люмпен.

За словами Костюка, основою електорату Тимошенко, Ляшко і їм подібних є саме люмпен. Спроби розробки об’ємних «Нових курсів» та організації екзотичних «Військових кабінетів» зрештою мимоволі скочуються до тем про «олігархів», тарифах, «швидкого світу». Проста конструкція «знижую тариф для люмпена – виймаю з бюджету втричі більше» є, звичайно ж, вищою математикою.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh