Сьогодні зелений чай є одним з найпопулярніших напоїв. І це не випадково. Адже цей напій з незапам’ятних часів вважається мало не панацеєю від всіх хвороб. Ще стародавні лікарі стверджували, що він знижує артеріальний тиск, зміцнює імунітет, допомагає при стресах і сприяє зростанню кісток. Однак сучасні вчені з’ясували, що деякі з корисних властивостей зеленого чаю як мінімум перебільшені.
Як правильно пити і заварювати зелений чай
По-перше, для того, щоб отримати максимальний ефект від зеленого чаю, необхідно знати основні правила його приготування. Якщо ви хочете підбадьоритися, пийте чай через 2 хвилини після заварювання, якщо заспокоїтися через 5 хвилин. Листя, які були в чайнику довше 6 хвилин, ефірні олії втрачають зовсім. Для досягнення інших корисних цілей, чай треба пити протягом 15 хвилин після того, як ви його заварили.
Міф про те, що зелений чай можна зберігати в чайнику добу – всього лише міф. Через 5 годин чи чай стає небезпечним для організму. Мінерали, що містяться в напої, з часом окислюються і перетворюються в справжню отруту.
До того ж деякі маркетологи стверджують, що зелений чай можна пити, коли завгодно. Крім користі, він, мовляв, нічого не принесе. Однак і цю заяву не можна вважати абсолютно вірним. Зелений чай не слід пити відразу після прийому їжі. Дієтологи кажуть, що в такому випадку користі від напою не буде ніякої. Чай краще вживати з інтервалом в 30 хвилин від основної трапези.
Ще один міф про зеленому чаї свідчить, що його вживання сприяє спалюванню жирів і схудненню. Однак ефективність чаю в боротьбі із зайвою вагою сильно перебільшена. Для того, щоб домогтися зовсім невеликого ефекту, необхідно випивати близько 2 літрів високоякісного зеленого чаю в добу. Вживання такої ж кількості напою може викликати серйозні проблеми зі здоров ям.
Міфічні властивості зеленого чаю
Сьогодні в суспільстві склалася стійка думка про те, що зелений чай корисний всім без винятку. Проте лікарі стверджують, що це далеко не так. Так особам, страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи, до чаю слід ставитися з великою обережністю. Справа в тому, що зелений чай, як і будь-який інший, містить кофеїн, який здатний викликати порушення серцевого ритму.
Крім того, зловживання зеленим чаєм може призвести до утворення каменів у нирках і захворювань печінки. Це підтвердили дослідження американських вчених з університету Нью-Джерсі. В результаті тривалого експерименту з’ясувалося, що якщо замінити всю необхідну для організму рідина зеленим чаєм, то різко зростає ймовірність отруєння поліфенолами, які і викликають незворотні зміни в нирках і печінці.
Зелений чай дійсно знижує артеріальний тиск, але ці показники настільки незначні, що про користь напою в цьому плані варто навіть говорити. Проте медики радять не захоплюватися зеленим чаєм особам, що страждають зниженим тиском, а також тим, у кого є захворювання шлунковокишкового тракту. У таких людей чай може викликати печію та болі у шлунку. Не рекомендується вживати зелений чай і тим, у кого збільшена щитовидна залоза, а також вагітним і годуючим жінкам.
Зелений чай повсюдно рекламується як чудове протираковий засіб. Однак взаємозв’зв’язок між вживанням зеленого чаю і ефективністю лікування онкологічних захворювань вченими виявлено не було. Зате точно встановлено, що, наприклад, женьшеневий чай, навпаки, може навіть сприяти розвитку пухлин. Особливо обережно слід ставитися до нього жінкам за 50, тому як женьшень збільшує вироблення естрогенів, що позначається на здоров’я вкрай несприятливо