Авторські статтіТехно

Тайвань озброюється новими автоматами

XT-105 з золотим напиленням: спеціальний виставковий екземпляр, призначений для демонстрації пресі.

Управління озброєння Міністерства оборони Тайваню завершило трирічну розробку новітньої автоматичної гвинтівки XT-105.

Автомат розроблений з урахуванням строгих вимог проведення спеціальних операцій в умовах міської забудови. Завдяки модульній архітектурі гвинтівка калібром 5,56 х 45 мм може бути оснащена стволом довжиною 30, 36 або 45 сантиметрів.

XT-105 отримав систему кріпильних планок для оснащення додатковим устаткуванням – оптичним прицілом, лазерним целеуказателем або ліхтарем. Конструкція приклада симетрична, так що користуватися ним з однаковим зручністю можуть як правші, так і лівші.

Викид гільз зі стовбура проводиться з правого боку і спрямований вперед, щоб максимально виключити ймовірність їх потрапляння в стрільця. Крім того, XT-105, за даними виробника, має вкрай низьку віддачу і складаний приклад для зручності носіння.

205-й Тайванський збройовий завод вже випустив першу партію автоматичних гвинтівок XT-105 для місцевих збройних сил, але в перспективі зброю планується поставляти і на експорт – в комплектації під конкретного замовника.

Також 205-й збройовий завод продемонстрував 9-міліметровий пістолет-кулемет XT-104 з наднизькою віддачею, пістолет К1 з лазерним цілевказівником і модифікацію автоматичної гвинтівки Т-91 з укороченим стволом для загонів спеціального призначення.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України