Авторські статті

Храм на честь загиблих українських героїв. Фото

   21 червня у селі Побєда, Новоайдарського району, освятили капличку, зведену на місці загибелі українських воїнів. 2-3 вересня 2014 року село зазнало удару з РСЗВ «Смерч» та «Град» з території Російської Федерації. Тоді загинули 78 героїв.

На богослужінні були присутні бійці 3 батальйону територіальної оборони (нині — механізований у складі 24 бригади ЗС України), мешканці села, представники влади, преси та волонтери.

— Вперше у житті я бачив як горить земля, метал, бачив пекло, — розповідав про ті дні капелан 3 батальйону отець Орест. — Ми знаходилися у бліндажі і молилися. Бог помилував. Вижили… Однак наші побратими загинули. Аби увіковічити пам’ять про героїв, які віддали свої життя за друзів, ми вирішили побудувати храм і пам’ятник на їхню честь. Тепер кожний може зайти сюди, поставити свічку та помолитися Богу за упокой душі загиблих воїнів.

Храм будували усі — військові та мирні мешканці. І на освяченні ця єдність відчувалася. Люди прийшли у вишиванках, з квітами. Окрім панахиди, прозвучали слова вдячності від селян, волонтерів та представників влади. Журналіст Володимир Мартинов (автор документального фільму про трагедію в с. Побєда) вручив воїнам 3 батальйону прапор від жителів далекого Львова, і тим самим ще раз утвердив: ми — єдина країна, живемо єдиними думками та прагненнями, бажаємо миру і готові стояти до кінця за наші міста та села!

Руслан Ткачук, із зони АТО.

Міністерство оборони України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України