Авторські статтіЗдоров'я

Тахікардія: причини виникнення та способи лікування

Тахікардія — патологічний почастішання серцевих скорочень. Сама по собі тахікардія рідко розглядається як окреме захворювання, частіше вона є симптомом інших порушень серцево-судинної системи.

Стандартний стан людини, у якої вчащає» пульс, — почуття тривоги, занепокоєння, запаморочення, іноді нудота і навіть втрата свідомості. Тахікардія — часта супутниця панічних атак. Симптоми цього стану складно ігнорувати, тому при неодноразових нападах патологічного почастішання серцебиття слід звернутися до лікаря.

До чого може призвести тривалі, регулярні напади збільшення числа серцевих скорочень? Небезпечним ускладненням часто стає аритмогенна кардіопатія. Вона здатна суттєво знизити якість і тривалість життя пацієнта.

Слід зазначити, що для людей різних вікових груп існують різні порогові значення числа серцевих скорочень. Те, що для дорослого буде тахікардією, для дитини є абсолютною нормою. Періодично пульс може збільшуватися в результаті природних життєвих ситуацій, таких як стрес, страх, гнів. Прискорене серцебиття спостерігається при підвищенні температури при бактеріальних і вірусних інфекціях. Якщо ж тахікардія виникає на тлі повного спокою і благополуччя, це серйозний привід для звернення до лікаря.

Для правильної постановки діагнозу і з’ясування причин патологічного стану використовують електрокардіографію, добовий моніторинг ЕКГ за Холтером, ехокардіографію, електрофізіологічне дослідження, іноді — УЗД або МРТ серця. Додатково можна обстежити щитовидну залозу, тому що іноді впливає на виникнення тахікардії змінений гормональний фон.

Лікування тахікардії стає можливим після визначення причин її виникнення. Наприклад, якщо у пацієнта спостерігається хронічна серцева недостатність, йому призначаються серцеві глікозиди в поєднанні з бета-адреноблокаторами. При тиреотоксикозі застосовуються ?-адреноблокатори, лікування проводиться під контролем ендокринолога. У рідкісних випадках для лікування тахікардії можуть застосовуватися хірургічні методи. Важливо виключити з раціону каву, чай, нікотин, алкоголь, гостру їжу, намагатися уникати стресів і надмірних фізичних навантажень.

Прогноз для пацієнтів з тахікардією багато в чому залежить від стану серця, віку і супутніх захворювань. Стежте за здоров’ям, нехай ваше серце прискорено б’ється від любові і позитивних емоцій, а не з-за хвороби.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України