Суть близьких стосунків в тому, щоб залишатися собою

Часто, коли є надцінні відносини, ми перестаємо відчувати себе вільно в цих відносинах.

Іноді так трапляється, що якийсь чоловік раптово полегшує нашу душевну біль і трохи пом’якшує наші рани. Наприклад, починає про нас піклуватися, коли ми не можемо зробити це самі. Чи бачить і приймає нас так, як ніколи не робили батьки. Чи дає ту ступінь близькості,  якої ми потребуємо. Іноді хтось інший дає нам те, що нам дуже треба і що ми самі собі дати не в змозі.

І ось тоді трапляється, що відносини з цією людиною стають надцінними. Іноді це сприймається як любов Або як велика прихильність. Іноді як сильна дружба або залежність. Але часто, коли є надцінні відносини, ми перестаємо відчувати себе вільно в цих відносинах. Починаємо орієнтуватися на іншу людину і робити все, щоб «не зіпсувати» або «зберегти» контакт.

Метафорично це можна описати як якщо б хтось тримав руку на нашій рані, яка від цього не так болить і кровоточить. І ми б тоді орієнтувалися не на те, куди нам хочеться рухатися, а на те, як уникнути розставання з цими руками, які допомагають. Ми стоїмо нерухомо, лише б не відчути біль. Підлаштовуємося і починаємо залежати.

Часто в надцінних відносинах ми по-справжньому починаємо підігравати іншій людині і втрачаємо свободу вибору, тому що вона може привести нас до болю. Якщо ми порухаємся в бік своїх бажань, то є ризик, що цінне людина не захоче йти з нами, і тоді ми знову опинимося один на один зі своїми проблемами, ранами, сумом і болем. І ми починаємо думати, як би не сказати чого зайвого. Як би не зробити, не образити, не засмутити і не потривожити. Як би не розсердити. І в цей момент ми стрімко втрачаємо спонтанність, жвавість і свободу. І, звичайно ж, отримуємо те, чого так боїмося.

Наш партнер теж відчуває стримані емоції, тому що ми їх стримуємо. Він втрачає інтерес, тому що у нас немає творчості. Він втрачає відчуття свободи, тому що ми мимоволі його контролюємо. І це може привести до розставання, якого ми так боїмося. Ще більш болючого через те, що ми десь в глибині душі його очікували. І разом з болем від розриву, як не дивно, приходить полегшення. Полегшення від того, що тепер не треба прикидатися, і можна знову бути собою. І знову у своїй свободі ми готові зустріти когось, поруч з ким під впливом страху розставання знову ризикуємо втратити свій творчий початок. Таке буває з багатьма.

Але справжнє призначення близьких стосунків не в тому, щоб знайте когось, поряд з ким не так боляче жити, і завмерти поруч з ним. Процес дорослішання полягає в тому, щоб залікувати свої рани і навчитися піклуватися про себе самостійно. Щоб зустріти людину як особистість, а не як зручний нам набір якостей.

Суть близьких стосунків в тому, щоб залишатися собою, навіть якщо це може принести душевний біль. Залишатися вразливими поряд з іншими близькими, навіть якщо ми точно не знаємо, як вони на це відреагують. Робити крок на своєму шляху, навіть якщо ми не впевнені, що інший чоловік складе нам компанію. У кожному наступному дні намагатися бути трохи більш справжнім, а не ще більш зручним.

Суть в тому, щоб розвивати ступінь свободи у стосунках, а не обмежувати. І в цій ситуації є великий ризик, що може бути боляче і самотньо. Але є шанс, що відбудеться справжня любов і близькість. Коли без всяких спроб і напруг з вашого боку людина захоче йти разом з вами. Коли трапиться щось, чого ви не можете очікувати, спрогнозувати і проконтролювати. Трапиться справжня любов і зустріч між людьми. Коли інша людина не буде незамінною і надцінною, а буде просто улюбленою і цінною. Не єдиною на світі, але тією, що ви обираєте кожен день. Тоді ви можете бути впевнені, що інша людина перебуває разом з вами не тому, що ви її контролюєте, а тому, що вона сам бажає цього кожен день.

Чи Не в цьому даний спільне щастя?

Аглая Датешидзе

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh