Техно

Синоптики не виключають період дуже суворої зими на планеті

У 2022 році синоптики не виключають період дуже суворої зими. За прогнозом, коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, серйозно впливає на клімат, принесе похолодання на північ і потепління на південь США, а також висушить більшу частину планети, пише Bloomberg.

Полярний вихор, стійкий великомасштабний рівень низького тиску на Північному полюсі в цьому році буде слабкіше, ніж в минулому.

“Це означає, що цієї зими значно вища ймовірність того, що холодне арктичне повітря буде неодноразово вириватися на простори Азії, Північної Америки і Європи і приносити різкі похолодання”, – йдеться в повідомленні.

Своїм холодом зими на планеті зобов’язані холодному повітрю, який остуджує Полярний вихор. Саме через Полярний вихору, вірніше, через те, що з його “обіймів” виривається арктичне повітря.

Ще однією ознакою дуже суворої зими вважається стійка область високого тиску на великій території від Скандинавії до Уралу. Якщо вона збережеться в листопаді і особливо захопить і грудень, то ймовірність проривів арктичного повітря з Полярного вихору, які синоптики часто порівнюють з відкриванням дверцята холодильника, дуже висока.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України