Техно

Дослідження: Величезна озонова діра в Арктиці з’явилася через високі температури

Китайські фахівці довго ламали голову над тим, як могла утворитися нова гігантська озонова діра над Арктикою навесні поточного року

Як інформує Голос українською, вчені з Китаю спробували з’ясувати причину появи цієї діри, і через кілька місяців досліджень заявили, що озонові діри утворюються через серйозне зниження вмісту озону треба певними ділянками планети.

Якщо говорити про озонові діри над Антарктикою, то вони щорічно формуються в цьому регіоні в осінні місяці. Фахівцям вдалося з’ясувати, що поява озонових дір пов’язано з настанням полярних ночей і відсутністю ультрафіолету. В результаті таких процесів озон перестає вироблятися. Однак якщо говорити про озонової діри над Арктикою, яка з’явилася навесні 2021 року, то її формування викликали зовсім інші чинники.

Китайські фахівці припустили, що озонова діра виникла через занадто стрімкий нагрів води в Тихому океані. В результаті стратосферний вихор в Арктиці дуже швидко охолоджувався, активність планетних хвиль рекордно знизилася, і атмосфера втратила більшу частину озону.

Нагадаємо, раніше вчені заявили, що в Арктиці можуть перебувати величезні поклади газу насиченої незамерзаючої води.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України