Українці в Чехії

У Чехії поліція почала перевірку загибелі ховрахів

Поліція Чехії почала перевірку загибелі кількох ховрахів в околицях міста Млада-Болеслав, де йде будівництво малоповерхових житлових будинків. До правоохоронців звернулася Чеська інспекція навколишнього середовища (ČIŽP), яка вважає, що компанія-забудовник веде роботи з порушенням регламенту.

Відзначимо, в минулому ховрахи в Чехії вважалися сільськогосподарськими шкідниками. Однак через розвиток сільського господарства (орання луків і пасовищ, застосування хімікатів) їх популяція стала стрімко скорочуватися. Зараз цей вид є вимираючим і знаходиться під захистом держави. У чеській природі сьогодні мешкає всього близько 5 тис. особин.

Будівництво будинків йде в районі Sahara недалеко від спортивного аеродрому і місця проживання великої колонії ховрахів. Інспектори ČIŽP вважають, що через халатність забудовника відбувається скидання грунту в недозволеному місці і засипання нір гризунів, що вже призвело до загибелі декількох з них.

Поліція прийняла заяву і після попередньої перевірки порушила кримінальну справу за статтею «незаконне поводження зі охоронюваними дикими тваринами і дикорослими культурами». Ведеться слідство. Винним загрожує до 3 років в’язниці.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України