Авторські статтіТехно

Суд захистив Apple від вимог розблокувати iPhone наркоторговця в Нью-Йорку

Американська влада не має права змусити Apple розблокувати iPhone обвинуваченого у справі про незаконний обіг наркотиків у Нью-Йорку, вирішив федеральний суддя в Брукліні. Про це повідомляє Reuters.

Правоохоронні органи мали намір отримати доступ до смартфону iPhone 5S у жовтні 2015 року — до того, як в рамках резонансної справи про розстріл в Каліфорнії суддя покарав Apple забезпечити доступ до пристрою одного зі стрільців у Сан-Бернардіно. Компанія це рішення оскаржує.

Міністерство юстиції «розчаровано» рішенням і планує звернути у суд вищої інстанції, заявили у відомстві.

Хоча фігурант справи в Нью-Йорку Джан Фень вже визнав себе винним, мінюст досі вважає, що в смартфоні можуть бути докази, які цікавлять слідство.

У компанії, в свою чергу, назвали рішення суду в Нью-Йорку гарною ознакою в суперечці з владою у справі про каліфорнійських стрілків.

25 лютого Apple зажадала від суду звільнити компанію від виконання раніше винесеного рішення зламати смартфон каліфорнійського терориста Сайеда Фарука. У зверненні до суду корпорація послалася на Першу поправку до Конституції США, яка охороняє свободу слова і гарантує компанії право «не бути змушеної до висловлювань».

17 лютого голова Apple Тім Кук у відкритому листі пояснивши, що компанія не буде співпрацювати з ФБР, так як схема, за якою структура пропонує розблокувати телефон терориста, ставить під загрозу конфіденційність даних. Кук назвав її «лазівкою», з допомогою якої можна буде розблокувати будь який iPhone. Аналогічної думки дотримується викривач спецслужб Едвард Сноуден.

ФБР зажадав від Apple розробити програмне забезпечення, яке дозволило б обійти пароль на смартфоні без втрати даних.

У Мін’юст юсті США заявили, що Apple невірно трактує закон. Прокурори вважають, що компанія діє на догоду своїй репутації і маркетингової стратегії.

В результаті стрілянини, відкритої Фаруком і його дружиною Ташфин Малік 2 грудня в конференц-залі міста Сан-Бернардіно, загинули 14 людей. Ще 21 людина отримала поранення. Нападники були ліквідовані в ході перестрілки  співробітниками правоохоронних органів. ФБР кваліфікувало подію як теракт.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України