Авторські статті

Близько 7 тисяч жінок і дівчат продано в рабство Ісламською державою

Французький священик Патрік Дебуа прийняв як своє завдання нести допомогу мешканцям Іраку, які були жертвами так званої Ісламської держави. Чимало хто з них із трудом намагається відбудувати свої господарства і заново навчитися жити в суспільстві після пережитої в мусульманстві травми.

«Ми відкрили спеціальний осередок на території табору біженців, аби допомогти дітям віднайти свою автентичність після промивання мізків», — каже о. Дебуа. — «Також ми відкрили табори в інших місцях, поставили швейні машинки для жінок, аби спробувати дати їм надію та гідність через працю. Вони втратили своїх чоловіків, дітей, дослівно все».

«Одна дівчина, яка до нас потрапила, була 25 разів продана 25‑м різним чоловікам, у яких займалася хатніми обов’язками і була ґвалтована», — продовжує священик. «Є чимало дітей, які зазнали промивання мізків і були силоміць навернені в іслам».

У 2014 році ІДІЛ влаштувала облаву на території Сирії та Іраку, під час якої було вбито понад 5 тисяч осіб, а близько 7 тисяч жінок і дівчат продано в рабство. Хлопцям було велено розмовляти виключно арабською, їх долучили до військових частин. Чимало жертв — єзиди, меншина, яка розмовляє курдською мовою і сповідує синкретичну релігію, яка постала у ХІІ столітті з поєднання індоіранських вірувань, юдаїзму, несторіанства та ісламу. Джихадисти вважають сповідників цієї релігії шанувальниками диявола і переслідують їх. Досі не вдалося визначити точно, скільки людей втратили життя від рук ісламських терористів. Загалом понад 400 тисяч членів цієї релігійної спільноти мусили втікати від переслідувань.

До таборів, у яких служить організація отця Дебуа, запросили психологів, які допомагають людям повернутися до нормального життя.

Отець Патрік Дебуа, творець організації Yahad-In Unum, що викриває геноциди по всій планеті, став цьогорічним лауреатом премії в галузі прав людини, яку визначає фонд Lantos (Lantos Foundation for Human Rights & Justice). Священик займається тим, що досліджує забуті долі мільйона з лишком жертв ІІ Світової війни у проекті «Кулі Голокосту». Він — активний учасник боротьби з антисемітизмом та геноцидами по всьому світу. Початково його організація займалася пошуками місць групових поховань юдеїв, яких гітлерівці вбивали на території колишнього СРСР. Останні два роки Yahad-In Unum присвятила збору свідчень від жертв ІДІЛ, особливо — жінок і дітей.

У липні цього року своє спеціальне благословення для Yahad-In Unum переказав Папа Франциск. Святіший Отець висловив вдячність за цю діяльність, яка «єднає католиків і юдеїв у служінні спільній справі». Він також побажав, аби ця праця дозволила «нинішнім і майбутнім поколінням прямувати вперед до єдності й миру в примиренні, братерстві та пошануванні відмінностей»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України