Духовне

У Франківську відзначають 20-річчя паліативної служби

Урочистості розпочались святковим молебнем в Архікатедральному та Митрополичому Соборі Воскресіння, який очолив Владика Володимир Війтишин у співслужінні з о. Ярославом Рохманом, капеланом клінічного центру паліативної допомоги, о. Володимиром Чорнієм, директором БФ Карітас Івано-Франківськ, та іншими. По завершенню молінь, в музеї мистецтв Прикарпаття відбулося вручення нагород з нагоди 20-річчя паліативної служби.

Зараз питання паліативної допомоги в Україні активно розвивається. На початку цього тижня в Івано-Франківську організували масштабну конференцію, на якій обмінювалися досвідом з іноземними фахівцями. Вони, у свою чергу, переконані, що паліативна допомога в Україні має всі шанси на успіх.

“Хочу висловити слова подяки від себе особисто, а також від імені Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Адже, коли виявляємо своє милосердя до ближніх – ми служимо самому Христові, який є у кожному, хто нас оточує. Як говорить Папа Франциск: “Ісус втілює в Собі милосердя, втілює любов: Він є Богом, що став людиною, став одним з нас…”, тому є великою Божою благодаттю помічати Господа у людях, що потребують нашої любові”, – зазначив Митрополит Володимир.

Міський голова Руслан Марцінків вважає, що ця праця є дуже важкою, проте не завжди належно оцінюється людьми.

Після вручення грамот відбувся благодійний аукціон, виручені кошти з якого передадуть в центр паліативної допомоги у Надвірній. “З молотка” пішли картини двадцятьох художників з усієї України. Одну з картин намалював хлопчик, який хворіє на параліч і створив картинку за допомогою пензлика в губах.

Лікувальниий заклад паліативної допомоги в області створився ще 1997 році і став другим в Україні. Перший розташувався у Львові. До слова, зараз в Івано-Франківську при Обласному клінічному центрі паліативної допомоги функціонують два відділення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України